Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP kezdőknek könyv?

PHP kezdőknek könyv?

Figyelt kérdés

Szinte a 0-ról kezdeném. Régen elkezdtem olvasni a PHP 24 óra alatt könyvet, de végül valamiért abbahagytam. Akkor eljutottam odáig, hogy kezdtem átlátni a nyelvet, kisebb hibákat ki tudtam javítani magamtól. Szeretném az elejétől elkezdeni. Szerencsére átlátom a dolgokat, pl. nem is olyan rég a weboldalamról sikerült egy erőszakos vírust kiirtani, mert megtaláltam a kódok között. CSS és HTML ismeretem is van, de nagyon pici. Mondjuk inkább azt, hogy jobb lenne előröl kezdeni, ezért tettem fel így a kérdést is. :)


Nem az a célom, hogy full profi legyek egyból, hanem hogy elsőnek meglegyenek az alapok, és legrosszabb esetben majd annyira megtanuljam, hogy ne kelljen 100%-ban a WordPress-re szorulnom.



2019. okt. 20. 07:20
 1/6 Isolated Soul ***** válasza:
Agyhullám: PHP & MySQL szerintem az egyik legbarátságosabb könyv a témában, de HTML-t nem tanít, csak annyit ami feltétlen szükséges a példák megoldásához. Illetve elég régi, nem tudom mennyire állja meg a helyét.
2019. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél meg udemyn egy népszerű php kurzust, többet érnek, mint a könyvek.
2019. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Értelmes iskolát esetleg tudtok (Budapest)? Az is jó, de olyan, ami legalább OKJ, nem csak egy oklevél szerűség.

2019. okt. 20. 15:50
 4/6 Atcsy ***** válasza:

Laracasts.com


Jeffrey Way egy isten ha phpról és a laravel frameworkről van szó.


Nagyon jó php kezdő tabfolyamja van, ami ráadásul ingyenes is. És úgy tanít, hogy fokozatosan felkészít a jelenleg domináns

Arhitect patternre az MVC-re.


Jó tanács: lehetőleg angol forrásokból tanulj és lehetőleg olyan helyekről ahol később bevezetnek a modern web developmentbe.


Ha érdekel akkor írj rám van vagy 1TB prog anyagom.

2019. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Itt a probléma ott kezdődik, hogy annyira angolul nem tudok, hogy úgy tanuljak, ilyen nehéz dolgot megértsek, ami magyarul is nehéz a nulláról. Jó lenne elsőnek valamilyen könyv magyarul, és ha megértem meg megvannak az alapok, akkor talán még angolul is menne utána.
2019. okt. 24. 11:16
 6/6 Atcsy ***** válasza:

Akkor viszont a youtubeon láttam egy nagyon jó kurzust. Igaz, hogy nagyon régi php van benne és nem követi a mai SOLID normákat, de magyar és az alapokra jó.


Valami IT factory a neve és Cserkó József az oktató.


Ott megtanulod, ami ahhoz kell, hogy bele merj vágni egy Laracasts.com-ba

2019. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!