Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Debian 10, milyen fájlokat...

Debian 10, milyen fájlokat kell módosítani ahhoz, hogy megváltoztathassam a kinézetét?

Figyelt kérdés
Láttam neten hogy sokan módosítgatták a debianjukat, és letölthetővé is tették a módosítást, pl a boot menü Fallout stílusban jelenik meg. Ilyet pl hol lehetne csinálni?
2019. okt. 26. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez ennél egy kicsit, azért bonyolultabb.
2019. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ilyesmire gondolsz?


(GRUB Themes)

[link]


(Plymouth Themes)

[link]


nem mókoltam még és nem is tervezem, úgy hogy nézz utána magad, hogy kell

2019. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, hasonlót. De ezt mint egy példát írtam.

Amúgy meg.. Ha nem akarsz vele "mókolni", minek válaszolsz? Annyira felesleges nem a kérdésre választ adó kommenteket fűzni...

2019. okt. 26. 21:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem az itt található:

[link]

megoldást, lényegében egy témafájl:

[link] /blob/master/theme

van összeállítva ezen leírás szerint:

[link]

majd ezt bemásolja a grub könyvtárába a képekkel, betűtípusokkal, aztán hivatkozik rá a

/boot/grub/grub.cfg

állományban:

[link]

2019. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"pl a boot menü"

Ezen kívül minek a kinézetére gondoltál még?

2019. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"pl a boot menü Fallout stílusban jelenik meg"

egész mondatban értelmezd.

2019. okt. 27. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Tehát akkor csak a boot menü, ami nem igazán Debian specifikus. Reméltem, hogy csak félreértem, de akkor jól értettem. :))

(Egyébként épp azért kérdeztem, mert amit írtál, pont nem arra utal, mint amit írni akartál.)

2019. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet az én hibám hogy nem vagyok tanár és nem taníthatom a szövegértést,hogy egyszerűbb legyen néhány ember élete.

Az egész mondat példa, a fallout kinézet is példa, a boot menü is példa, szóval (már bocs), de a magam átlagos értelmi szintjével ki tudnám kovetkeztetni, hogy Nem a boot menüről van szó, az csak mint egy példa jött fel,hogy ilyen szintű modifikációt szeretnék elérni... Sajnálom, ha neked nem sikerült megérteni.

2019. okt. 28. 06:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt próbáld meg megérteni, hogy Te egyrészt Debian módosításról beszélsz, másrészt meg boot menüről.

Na most a boot menü nem Debian, semmi köze hozzá, tehát a két dolog megváltoztatásának sincs semmi köze egymáshoz.

Tehát lehet, hogy csak példa volt, de szar példa, mert abszolút nem derült ki mit szeretnél valójában, se akkor, de még azóta se.

2019. okt. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Argloss ***** válasza:

Attól függ, hogy minek a kinézetét szeretnéd megváltoztatni, mert mondjuk sok programnak beépítve is van témázhatósága. (pl.: böngészők)

Természetesen az se mindegy, hogy milyen asztali környezetet telepítettél ahhoz a Debian-hoz.

Ha nem vagy pontos, akkor nem lehet rendes választ adni a kérdésedre...

2019. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!