Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem tudom a BIOS beállít...

Miért nem tudom a BIOS beállításokat módosítani? Csak 1-2 alap beállítást enged módosítani a BIOS-ban, pl. :idő, bootolas, .

Figyelt kérdés

Laptop: Dell 7720,phoenix securecore tiano BIOS van rajt,és a legújabb verziója.

A processzor beállításait szeretnem megnézni,és szükség eseten módosítani.

Intel i7-3630QM van a gépben,ami rendelkezik turbo boostal,és kíváncsi vagyok,hogy pl. ez be van-e kapcsolva.


Csak pár dolgot enged a bios,azokat kekkel jelzi,a többit szürkén.

Hogy tudom módosítani a főbb beállításokat?



2019. aug. 18. 13:39
 1/4 xp ali ***** válasza:
Hát, a laptop biosok nem arról híresek, hogy álligatni lehet ilyesmit. Asztali gépet kell venni, ha tuningolni akarsz. :)
2019. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nem "olyan tuning" nem túlhúzás,meg semmi ilyesmi. A lényege,ha szükség van rá 3,4 en is tud működni a proci, 2,4 en meg energiatakarékos.


Szerintem attól,hogy laptop,még kéne tudnom állítani,csak szerintem valahogy fel kéne oldanom...


De hogyan...?

2019. aug. 24. 00:48
 3/4 xp ali ***** válasza:
3.4GHz-en egy proci annyit fogyaszt, hogy esetleg a hűtése az adott modellnél nem megoldott. Sokszor szokták down clockolni is procikat ilyen okból. HA folymatosan 2.4-en járatnád a procit, akkor is nagyon mgterhelnéd a hűtési rendszert. Tegyél fel egy Open Hardware Monitor progit, az mutatja a pillanatnyi CPU adatokat, frekit, hőfokot, stb. Látni fogod, hogy 2.4-n akkor megy a proci, ha muszáj.
2019. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Látom nem igazan ismered ezt a technológiát,ezt nem minden processor tudja,itt egy kis leírás:

[link]


intel turbo boost 2.6 monitort használok,a szerint 2,4 az alap működése, és 3 GHz-ig energiatakarékos. De ha szükséges 3,4-en működik.


De én azt szeretném megtudni,hogy a bios-t hogy tudom feloldani?

2019. aug. 25. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!