Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen framework lenne ehhez...

Milyen framework lenne ehhez jó? Otthoni "szerveren" is működhet, vagy kell hozzá normális szerver?

Figyelt kérdés
Egy online management szerű játékot akarok csinálni. Annyi lenne a lényege, hogy tudnál fejelszteni dolgokat, lenne pénzed, energiád, a fejlesztések pedig ebbe a kettőbe, esetleg más hozzávalóba és Időbe kerülnének. Az, hogy pl mysql táblát létrehozok és olyan mezőket adok meg, hogy pénz, energia, stb, tök jó, viszont az Időt nem tudom ,hogyan kellene megoldani. Tehát ha pl építtetni akarsz "mégegy felhőkarcolót", akkor várnod kelljen 3 percet és azt a 3 percet írja is és számoljon is vissza neked, majd ha letelik a 3 perc, fel legyen fejlődve és a fejlesztést cserélje ki a következő szint fejelsztési gombjára / követelményeire. Valami tipp? Én arra gondoltam hogy hátha meg lehet csinálni ezt egy js frameworkkel, de nem mélyedtem még bele.
2019. okt. 29. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. okt. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És te ezt hogy akarod mysql adatbáziskezeléssel összekötni, frissíteni?
2019. okt. 30. 05:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom, játszottál-e már ilyesmi játékkal (pl Ikariam, Travian, Shaked and Fidget), de ebből kiindulva ésszerűbb megoldás volna, ha nem fixen beállított 2 millió küldetéshez 2 milliószor bemasolt timer fixre állítva lenne jó, hanem adottidő+5perc (például)
2019. okt. 30. 05:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Ehhez pedig az kellene, hogy ha elinditod a timert, megjegyezze, ne pedig befrissitse mindig mikor fel-le lépkedsz az oldalról, meg ha ki is lépsz, fusson egyáltalán.
2019. okt. 30. 05:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Jò, hàt akkor a fentebb linkelt oldal itt kezdődik [link] lègy oly szìves elkezdeni tanulni, mert làthatòan mèg az alapokròl sincs fogalmad. Pèldàul igen, mikor te fellèpsz egy oldalra akkor mindent amit kell befrissìt a szerverről. Ez ìgy működik. Ès igen, el lehet menteni local storage-ba dolgokat, de a serveren lèvő àllapot a valòs, ahhoz meg, hogy azt elèrd, frissìteni kell. De tudod egyàltalàn mi a local storage? Nyilvàn nem, innentől fogva meg èrtelmetlen vàlaszolni, ha a vàlaszom se èrted...
2019. okt. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

HTML, CSS, Javascript, Ajax, PHP/C#/Java/Node.JS..., MySQL/MsSQL...


ezeknek nézz utána

de ha akarod, akkor React/Vue/Angular + RestAPI-nak is nézz utána


keretrendszerből meg mind1 kb mit választasz, de persze előbb ehhez nyelvet kell választanod és technológiát

RestAPI-zni akarsz, vagy "sima Ajax" hívások, vagy akár X időnként az egész oldalt frissíteni...


minél több megfelelő technológiát és technikát ismersz, annál több és jobb lehetőséged van a megvalósításra

2019. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hehe, kis erőszakos.

"mert làthatòan mèg az alapokròl sincs fogalmad"

Egyértelműen. Voltaképp azt nem tudom, ezt miből szűrted le.


"...De tudod egyàltalàn mi a local storage? Nyilvàn nem..."

De igen, tudom mi a Local Storage, már használtam is nemegyszer, hasonló projecthez is.



A kérdésemet azért tettem fel, mert (ha már az alapokról pampogsz) a JS Kliens oldali, a PHP pedig amivel frissíteném a db-t, szerver oldali.


Egyéb enyhén degradáló komment esetleg?



"HTML, CSS, Javascript, Ajax, PHP/C#/Java/Node.JS..., MySQL/MsSQL..."


html pipa, css pipa bár ebben nem játszik szerepet, js-t még tanuljuk mikor a tanár épp nem a f...veri, Ajax-ról eddig még csak olvasgattam, PHP pipa, C# 3 éve pipa, NodeJS tök jó :D Eddig még csak asztali környezetben használtam, webre sosem. MySQL-t már említettem, hogy használok.


A kérdés fő része pedig pont erről szólna, hogy ahhoz, hogy mikor kilépsz akkor is menjen a számláló, akkor is jóváhagyja X idő után a "fejlesztést" (legyen 'módosítás), feltétlen szerver kell-e? Hiszen ha pl egy Xamppot inditok egy mysql és apache szerverrel, nem tartom valószínűnek, hogy a kettő bármelyike automatikusan meghívna fájlokat/funkciókat.



Mellék a kötözködő kommentelőnek: Attól függetlenül, hogy mennek a "html alapok", amikkel te itt elég hülyén dobálóztál, nem feltétlen kell azt használni. Mivel itt nem egy normális *weboldalról lenne szó, csak ez a néhány megoldási módszer érdekelne, így egy PHP fájl is megteszi, nem kell html-és css hogy cicomázzunk. Pár gomb letétele meg szöveg kiírása nem követel nagy tudományt.

2019. okt. 30. 09:01
 8/11 A kérdező kommentje:

Viszont hogyha ilyen módon dobálózol és lenézel, akkor ne várd hogy mások ne így tegyék.

Kapsz te is egy linket, mert egyértelműen nem tudod, mi a különbség a szerver oldal és a kliens oldal között.

[link]

2019. okt. 30. 09:02
 9/11 anonim ***** válasza:

fejlesztési időt megoldani nem nehéz


AMIKOR rányomsz az 1 órás fejlesztés gombra 9:02-kor

AKKOR az adatbázisban eltárolod, hogy 10:02-kor lesz vége


A kliensnél a gomb lenyomásakor elindítod a visszaszámlálót (persze ajaxos OK után) és minden teljes oldal lekérésnél elküldöd, hogy meddig kell számoljon vissza (és a szerver időt, hogy tudja mikortól számol).


Röviden ennyi. Nem kell visszaszámolnod szerver oldalon. Max ha az épület fejlesztéseknek fontos szerepe van, akkor vagy CRON job, vagy figyelni kell a megfelelő folyamatok elején.

2019. okt. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ajax kelleni fog egy ilyen projekthez mindenképp
2019. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!