Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Weboldal szerkesztés, hogy...

Weboldal szerkesztés, hogy kell megoldani, hogy a képre rákattintva szöveget hozzon elő?

Figyelt kérdés
Igen, a kérdés hülyén van megfogalmazva, na de! Hogy kell megcsinálni, hogy mondjuk van maga az oldal. Tegyük fel van 10 kép. 10 Kép alá van írva mindegyikhez szöveg, és ha valamelyikre rákattintunk, akkor átdobjon egy másik oldalra és ott legyen a bővebb leírás. Na és ezt úgy kéne megcsinálni, hogy ahhoz a 10-hez ne kelljen csinálni több oldalt, hanem azon az egy html oldalban nyissa meg? Láttam pár oldalon, hogy kategóriákra van szedve egy téma, és ha rákattintunk pl az egyik dologra, akkor átnavigál máshova, de az oldalon belül. Valami megoldás? vagy túl nagy hülyeség?

2019. nov. 3. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésed, ilyenekre gondolsz?


[link]


[link]


[link]


[link]

2019. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire igen. Lényegében azt szeretném csinálni, hogy ugye írnék több dologról. Szóval, lenne egy oldal, ahova fel vannak sorolva a kategóriák, és ha valamelyik kategóriára rámész, az elnavigál az adott kategória oldalára, és pl mondjuk van 5 dolog, és mind az 5 dologhoz írnál valamit, de nem akarsz új oldalt csinálni mind az 5nek, hanem azt szeretnéd hogy az adott oldalon maradj. Tudom nehéz megfogalmazni.
2019. nov. 3. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem nehéz megfogalmazni, csak szerintem még nem ismersz elég fogalmat. :D Single Page Application-nek (SPA) nevezik azokat, amiket fent látsz. A lényeg, hogy egyetlen oldalból (egyetlen html, php, jsp, stb fájl, szóval egy főoldal) állnak és úgymond azon belül oldják meg a "többi oldalt is".


Több módon is meg lehet oldani ezt, vannak ún. könyvtárak vagy keretrendszerek erre, mint pl a jQuery, AngularJS, ReactJS, stb. Vagy komolyabb a Wordpress, Joomla, ilyenek. Sablont is letölthetsz a netről és neked csak át kell alakítgatnod a saját szájízed szerint.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ami még fontos, hogy ügyelj a reszponzivitásra. Ez annyit jelent röviden, hogy minden fajta képernyőméreten megállja a helyét a felületed és nem esik szét. Legyen az egy mobil kijelzője, vagy egy extra nagy 3 monitoros rendszer.


Nem máról holnapra fogod ezeket megoldani, szóval erre készülj, sokat kell tanulni. Ajánlom, hogy kezdd a tanulást egyszerűbbel, az elsőkkel amit felsoroltam (jQuery VAGY AngularJS VAGY ReactJS). Angular mellé még egy kis TypeScript is elfér, de ahhoz már tényleg kell egy magasabb tudás, hogy megértsd miért is jó az.

2019. nov. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg k#rvára nem SPA kell neki, csak egy oldalon belüli hivatkozás.
2019. nov. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szimplán javascript és DOM manipulation az egész, nem kell ehhez SPA. Mindegyik képre klikk event és elrendezgeted úgy őket, hogy a hozá tartozó szöveget megjelentse pl. ha egymás alatt vannak a képek, akkor mellette, ha már kkicsivel többre is képes vagy, akkor egy felugró modalban, bootstrappel pofon egyszerű összerakni.
2019. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az rendben, hogy a kérdező kicsit el van tévedve, de nem kéne ennyire bekavarni. #3-as te már el is jutottál a typescriptig a hozzászólás végére. De miért? Én amúgy használom, jó is, meg minden, nem értem, hogy jön ez ide.


Ezek a kulcsszavak szerepeltek eredetileg: HTML, CSS, programozás, weboldal, szerkesztés, megnyitás, php, azonosság, oldal, kategória


Na az egész ott kezdődik, hogy a JS maradt ki, amivel ilyeneket lehet (célszerű) csinálni. Nem kell jQuery se hozzá, hogy feldobj egy modalt, vagy betegyél valamit az oldalba (ma meg már szerintem egyenesen ellenjavallt bármilyen jQuery használat egy új projektben).


Tehát, amivel ezt az egészet meg kell csinálni, az a javascript.

Kezdheted itt: [link]

2019. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!