Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet magyarositani...

Ragua kérdése:

Hogyan lehet magyarositani egy játékot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy elővettem egy favorit játékomat, amihez nincsen magyarositás (Patrician3).

Gondoltam megpróbálom magyarositani, hogy élvezhetőbb legyen, és majd a későbbiekben feltenném a magyaritasok.hu-ra is, hogy másoknak is elérhető legyen.

A PE Explorer-rel sikerült is megtalálnom az angol szövegek egy részét, igy a magyaritás már részben kész, viszont a hosszabb szövegek (levelek, meg ilyenek) nem találom sehol.

Átnéztem az exe fájlokat, meg a dll fájlokat is, nem találtam bennük meg.

Nem sokat értek ehhez, a programot most használom másodszor, szóval ez nekem még új...

Valaki tudna benne segiteni?



2018. jan. 16. 07:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Úgy lehet, ahogy te is próbálkozol, de nem minden játékban lehet explicit megtalálni az összes szöveget.
2018. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De akkor azok a levelek/hosszabb szövegek hol vannak?

Végignéztem a fájlokat mindenhol, de nem találtam semmiben sem...

2018. jan. 16. 08:23
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagyis inkább úgy kérdezném, hogy még hova lehet eldugni hosszabb egybefüggő szöveget?
2018. jan. 16. 08:25
 4/15 CspCsj ***** válasza:

Itt legalul vannak nyelvi csomagokhoz linkek:

[link]


A német csomagnál két fájlt kell letölteni és bemásolni (az olaszt és oroszt nem néztem):

"p2arch0.cpr" és "Patrician3.exe"

2018. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ilyen fájlt találtam a játék mappájában (p2arch0_eng.cpr), csak nem tudom megnyitni, eddig semmivel. Szövegszerkesztőre/notepad++-ra csak hablatyot ad ki...
2018. jan. 16. 11:23
 6/15 tabaki ***** válasza:
Nem lehet, hogy esetleg képformátumban vannak? Egyáltalán nem ismerem a játékot, de a netes képernyők alapján belefér.
2018. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Maga a játék elvileg német volt, és úgy "angolositották", igy ebből gondolom, hogy nem kép. Legalábbis bizok benne. :)

Viszont ha kép lenne, akkor azokhoz a képekhez is hozzá kellene férni valahogy...

De most erre a cpr-re keresek valami progit, amivel bele tudok lesni. :D

2018. jan. 16. 11:35
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha nem találod a szöveget, lehet úgy van kódolva egy fájlban, hogy még ezzel a programmal sem lehet felismerni a szavakat. Esetleg az is lehet, hogy külön erre a célra kéne csinálni egy progit.


Szerintem itt is tedd fel a kérdésed, hátha kapsz, valami hasznos tanácsot: [link]

2018. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tapasztalatom szerint itt nagyobb forgalom szokott lenni ilyen kérdésekben, mint egy a kérdéshez szakosodott oldalon...

Jelenleg annyit tartok problémának, hogy nem tudom mivel megnyitni ezt a *.cpr fájlt, ami esélyes hogy tartalmazza a forditandó szövegeket... :D

2018. jan. 16. 11:52
 10/15 A kérdező kommentje:
Maga a játék az kb 2004-es szóval nem egy újkeletű játékról van szó. Habár ezt nem tudom hogy mennyire befolyásoló. :)
2018. jan. 16. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!