Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# tömb feladat megoldás?

C# tömb feladat megoldás?

Figyelt kérdés

Feladat szövege:


"Kérjünk be egy 0..10 számot, és írassuk ki ne vekkel egy láncolat formájában, kinek adott ajándékot, aki a bekért számú tanulótól kapott ajándékot.

Pl: Géza->Réka->Béla."


Idáig jutottam: [link]


Az első kettő megvan, de a harmadikra istenért sem tudok rájönni hogyan kell megcsinálni. Valami útbaigazítás kéne, nem a feladat megoldása. Köszönöm.



2019. nov. 10. 16:30
 1/5 Xhepton ***** válasza:

Nem értem, nincs benne géza, se réka

Szóval pl 3. Tanuló az Cecília utánna num-7 az 6 aki glória,

A giftsben a 7 az 2 lesz aki Cecília

Szóval Cecília->Glória->Cecília?

2019. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem oda írni, hogy a giftben a számok azt jelentik, hogy az első gyerek(0. index) hanyadik gyereknek adott.

Tehát az első gyerek András, akkor ő az 5. gyereknek adott aki a names[4] Elemér.


Viszont így most, hogy ez leírtam kiderült, hogy nem is jó a megoldásom a 2. gyerekre.

2019. nov. 10. 17:08
 3/5 A kérdező kommentje:

Na a 2. gyerek sikerült és mostmár jó is :D

[link]

2019. nov. 10. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:
names[gifts[gifts[num - 1]-1]] ? persze nem vágom, kinek kéne adni, szóval +-1
2019. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Xhepton ***** válasza:

Szóval beírom hogy 1 akkor az András, András az 5. Nek adott aki Elemér és te azt nem tudod hogy Elemér kinek adott?(legalább is a programban)

Nem írom le a megoldást akkor csak egy segítséget.

Elemér az 5. Helyen van te ezt a 2. Kimenetelben már megfogalmaztad ezt az "5" értéket és neked az 5. Szám kell a numsból amivel megtudod állapítani hogy a sorozatban a 2. Személy kinek adott (3. Személy)

2019. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!