Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol találhatok olyan forrásoka...

Hol találhatok olyan forrásokat, ahol különböző programozási versenyek feladatai vannak kidolgozva?

Figyelt kérdés

Heló!


Eléggé elakadtam és tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy hogyan tudnék rájönni, hogy a Nemes Tihamér verseny vagy OKTV programozási kategóriájában lévő feladatokat nagyjából hogyan is lehetne megoldani.



Példaként:


1. feladat: Munka (25 pont)

Egy vállalkozónak N napra ajánlanak munkát, minden napra különböző fizetségért. Az N nap alatt legalább F forintot szeretne keresni, a lehető legkevesebb egymás

utáni munkanappal. Készíts programot, amely megadja azt a legkevesebb, egymást folytonosan követő napot, amelyeken a vállalkozó összesen legalább F forint

jövedelmet szerezhet! A standard bemenet első sorában a napok száma (1≤N≤10000) és a megszerzendő jövedelem (1≤F≤100000) van. A következő N sorban az egyes napokon

megszerezhető jövedelem található (0≤Jövi≤10000). A standard kimenet egyetlen sorába annak a két, egymáshoz legközelebbi napnak a sorszámát kell írni,

amelyek között (őket magukat is beleértve) a jövedelmek összege legalább F! Ha nincs megoldás, akkor kettő darab -1-et kell kiírni! Több megoldás esetén azt kell

kiírni, amelyiknek a kezdőnapja a legkisebb.



Példa:

bemenet kimenet

6 8 3 4

5

2

4

4

6

2



Ez a Nemes Tihamér verseny 2. fordulójának az egyik feladata a 2014/15-ös tanévből (2. korcsoport). A feladatot magát értem, viszont megvalósítani nem igen hiszem, hogy megtudnám.


És hát a kérdésem lényege, hogy valaki esetleg tudna nekem segíteni vagy tudna nekem olyan videót/honlapot/könyvet/akármit ajánlani, amiből rájöhetek, hogy összességében a Nemes Tihamér/OKTV versenyfeladatokat hogyan is lehetne/tudnám megoldani?

Utólag még annyi, hogy C#-ot tanulok, az alapokat már egész jól ismerem, úgyhogy kérlek szépen elsősorban ezen a nyelven ajánljatok kódokat, ha vannak. Illetve az sem baj, ha angolul van, csak el tudjak indulni valahonnan.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2017. nov. 26. 17:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Hoppá, kicsit elcsúszott a példa, a "kimenet" rész alá csak a 3 és a 4 tartozik!
2017. nov. 26. 18:00
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Keress rá az Art of programming contests című könyvre az végigvezet az ehhez szükséges algoritmusokon, igaz C-ben.

Viszont az a rossz hírem, hogy ha erre nem tudsz írni egy alap megoldást, akkor messze vagy még attól, hogy "egész jól" ismered az alapokat. Ráadásul ezek a felafatok úgy vannak megszerkesztve, hogy a peremfeltételekhez (1≤N≤10000) nem elég egy alapalgoritmus, azt optimalizálni is kell. Ezt nem azért írom, hogy elvegyem a kedved, inkább azért, hogy ne vegye el a kedved, ha nem tudsz azonnal egy teljesértékű megoldást adni. A könyv mindenesetre segíteni fog ebben.

2017. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Illetve jó még a Competitive Programming (Steven Halim — Felix Halim) is.
2017. nov. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Illetve a "kritikát" is, nekem jelenleg a legfontosabb, hogy 100%-osan reálisan lássam a dolgokat. :)


Ha pedig esetleg valaki még ismer bármilyen forrást, az kérem ne habozzon megosztani velem! :)

2017. nov. 26. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!