Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MVVM-nél mi a bevett eljárás...

MVVM-nél mi a bevett eljárás arra, ha a különböző ViewModel osztályaink nagyon hasonlóak (de apróságokban mégis eltérnek)?

Figyelt kérdés

Prism.MVVM-t használok.


Nagyon kezdő vagyok, ebben pláne és az angolom se olyan nagyon jó.

Az interneten található anyagokban az elején lassan haladnak, aztán hirtelen belecsapnak a lecsóba, és semmit se értek. Ráadásul a világért se az a konkrét probléma, mint nekem.


2019. nov. 13. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Öröklés? Virtuális függvények? Ezek a fogalmak megvannak?
2019. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kb jól gondolkoztam...


Van a BindableBase, ez a Prism.MVVM osztálya, abból származtatok egy saját base-t (mert a felhasználói felületen minden oldal kb. hasonló funkciókkal bír, vannak közös függvények, logika) és abból az összes többit.


De még így is tele van kódismétléssel. :/

2019. nov. 13. 11:14
 3/7 anonim ***** válasza:
A kódismétlésnél nincs veszélyesebb dolog.
2019. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

....Tudtommal pont ezért kérdezem, hogy mi a bevett taktika, hogyan kell tenni ellene?

MVVM, ViewModel osztályok esetén?



Aztán van még ezer kérdésem ezzel a hulladékkal, amin épp dolgozom, (nekem) nem megy ez tökegyedül.

Most épp a ViewModel osztályokkal szívok.

2019. nov. 13. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elkuldod a kódot, megnezem neked.
2019. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

"A kódismétlésnél nincs veszélyesebb dolog."

Azért némi erőfeszítéssel tudnék találni párat.

2019. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az összes veszélyes dolog benne van ebben a hulladékban, amit csinálok. :D Örülnék, ha pl az oktatás csak egy hangyányival is, de jobb lenne.
2019. nov. 13. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!