Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem nyitnak a Peer-to-Pe...

Miért nem nyitnak a Peer-to-Peer megoldások felé a nagy internetes vállalatok?

Figyelt kérdés

Pl. ott a google-nak az android, miért nem készítenek bele egy olyan funkciót, hogy minden eszköz amin android van, az eszköz tárhelyének pl. az 5%-át lefoglalná valamilyen nagy peer-to-peer hálózatba?

Így nem kellene nekik több száz hektárnyi területekre hatalmas adatközpontokat építeniük.

Az olyan dolgok amik nem CPU igényesek mint pl a google drive szerintem simán mehetne egy ilyen hálózatról.

Ez nem megvalósítható vagy miért nem csinálnak ilyeneket? (nem akarok belepofázni a dolgaikba meg nem is vagyok szakértő ezen a téren csak szimplán érdekel)



2019. nov. 19. 12:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

"meg nem is vagyok szakértő ezen a téren"


Azt látjuk.

2019. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
21%
Azért az se semmi, hogy az androidot említed. Ezalatt azt érted hogy random pistike mikor rákeres Miley cyrus meztelen képeire, akkor az az én mobilnetemet fogja fogyasztani?
2019. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
63%

Maga a technológia létezik - kooperatív tárolási felhőnek hívják:

[link]

megfelelő végponttól-végpontig tartó titkosítással, megfelelő közösséggel működhet - mint például a Storj:

[link]


(Hálózati célra hasonlóan funkcionál a TOR is.)


A #1-es hozzászóló által emlegetett Kairos ennek a technológiának a látszatát kihasználva épített piramisjátékot - valójában a szoftverük nem csinált semmit:

[link]

és az üzleti modelljük is sok sebből vérzett:

[link]

2019. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!