Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy oldjam meg SQL-ben egy...

Hogy oldjam meg SQL-ben egy C#-os lista tárolását?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Csak gyakorlásképp egy állatorvosi rendelő egyszerű kezelői programját szeretném megvalósítani és megvagyok már a kezelői felülettel és az OO szerkezettel, most hozzá szeretném az adatbázist kialakítani. Három osztályom van, Tulajdonos, Állat és Kezelés. A tulajdonos tárolja az állatokat, az állatok a kezeléseket. Vannak viszont olyan adattagok, amiket nem igazán tudom hogy tároljak. Ilyen pl a Faj-Fajta-Ivar hármas, ezek ugye fajtánként változhatnak elnevezésben valamint szeretném megoldani, hogy programon belül lehessen új faj-fajta-ivart hozzáadni. Ezeket hogy kellene tárolni? Külön tábla mindegyiknek és idegen kulccsal összecsatolni őket? Lenne egy külön Faj, külön Fajta és külön Ivar táblám? Valamint van még a diagnózis és a kezelő orvosok. Ezekből több is lehet ugye egy kezelésen belül. Ezekből is szeretném hogy lehessen utólag programon belül újakat felvenni viszont ezt se tudom hogy tároljam, nekik is kellene egy külön tábla? Valamint ugye az a gond, hogy a Kezelés táblát amikor elkészítem, ott hogy tároljam a diagnózisokat és a kezeléseket, mert ha jól tudom SQL-ben nincs lista típus. Remélem érthetően írtam le. Köszönöm előre is a segítséget.

2019. nov. 20. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Minden osztály külön tábla.

A lista elemei a tábla sorai.

2019. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Ha megvan az OO szerkezet, akkor elindítasz egy entity frameworkot, és generate database, code first
2019. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#2: Hát azért ez ennyire nem plug and play.
2019. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
#3 pedig van ilyen opció benne, használtam már.
2019. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hogyne, az látszik.
2019. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak az n-m kapcsolatokat rakd külön táblába.
2019. nov. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja, én javaban mindig úgy csináltam, és bevált, szerintem ne generátorozz, minden osztálynak külön tábla és a rekordok, azok a lista elemei.
2019. nov. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor kellene csinálnom egy külön osztályt, amiben csak a diagnózisok nevei szerepelnek, külön egy osztályt amiben az orvosok nevei?
2019. nov. 21. 07:08
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, plusz az eredeti 3 osztaly is rossz. Az àllat, tulaj stb osztàlyok ne tartalmazzàk egymàst, mind külön osztàly/model, amit majd egy màsik külön osztàlynak kell kezelni ès feldolgozni az adatokat. Javasolt az mvvm patternek is utànolvasni egyèbkènt.
2019. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

ok, akkor kezdjük ott milyen SQL?

MySQL? MsSQL? MongoDB? ...

2019. nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!