Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python kezdéshez?

Python kezdéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyáron lett meg az érettségim, de egy évet mindenképpen ki akartam hagyni az egyetem előtt. Most jött el az idő, hogy foglalkozzak ismét a tanulással munka után és programozással szeretnék foglalkozni.

Egyik ismerősöm kezdett el tanítani Python 3-ban és nagyon összeszedetten elmagyarázta az alapokat.


Most úgy érzem, hogy a webes tartalmak segítségével önállóan is elkezdenék gyakorolni. Szeptembertől mindenképpen valamilyen ilyesmi egyetemre szeretnék járni (prog. terv. inf. vagy mérnök inf. stb...).

Addig azonban egy komolyabb szintre szeretnék eljutni, akár munkába is állnék tapasztalatszerzés céljából, nem elsődlegesen pénzért.


Úgy gondolom, hogy inkább a felhasználói felületek kezeléséhez, illetve hibakereséshez lenne komolyabb affinitásom, mint inkább az összetett matematikához, de még közel sem láttam mindent.

Az első kérésem az lenne, hogy aki járt egyetemre, a tapasztalatait szívesen elolvasnám, illetve mit ajánlotok nekem az egyetem elkezdéséig?

Úgy is feltehetném a kérdést, ha Ti ismét a nulláról kezdenétek, akkor hogyan állnátok neki? Bármilyen tanács, weboldal.


Köszönöm, ha megtiszteltek válaszotokkal!



2019. nov. 23. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Hali!


Én ugyan villamosmérnök szakos voltam, de nekünk is volt programozás. A mostani tudásoddal, már most többet tudsz, mint néhány ember aki még oda fog jelentkezni. Szóval attól nem kell félned, hogy lemaradsz. Teljesen az alapoktól fogjátok kezdeni az egészet.


Ha újra kellene kezdenem, akkor simán C#-be tenném, szerintem kezdőnek az a legátláthatóbb.

Utána valamit, ami objektumorientált programozásra is képes. Mondjuk java.

Én inkább könyveket javasolnám, mintsem bármilyen oldalt. Részletes leírások vannak, neten meg csak gyors bemutatás.

2019. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha újra kellene kezdenem, akkor simán C#-be tenném, szerintem kezdőnek az a legátláthatóbb.

Utána valamit, ami objektumorientált programozásra is képes. Mondjuk java."


Nem tudom, mit szívtál, de adj belőle kettőt :D A C# ugyanolyan objektumorientált nyelv, mint a Java. És kezdőknek nagyon durva tanulási görbéje van. Ellentétben a Pythonnal, a JavaScripttel, ahol tudod egy kicsit halogatni, de ugyanúgy meg kell tanulnod, mint C# vagy Java esetében.

2019. nov. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben front endre akarsz rààllni, akkor elsősorban Jvascriptet kell tanulond, nameg css, html stb. Illetve ezen esetben a helyedben inkàbb gondolkoznèk valami tervezőgrafikus vagy hasonlò szakon is, mivel a progterv alapvetően jòrèszt matekròl szòl mellesleg kb 0 webfejelsztès oktatàsròl.
2019. nov. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha újra kellene kezdenem, akkor simán C#-be tenném, szerintem kezdőnek az a legátláthatóbb.


Utána valamit, ami objektumorientált programozásra is képes."


:DDD

2019. nov. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a python-t tényleg csak az elején ajánlom, amíg rájössz miről szól a programozás. Aztán egyből váltani bármire, ami C-szintaktikájú. Tehát C#, Java, C++ vagy C (és még sok más).

Ha vállalod a sok szopást, a szenvedést, de alaposan akarod tanulni az egészet az elejétől, akkor C++.

Ha inkább haladnál és nem zavar az, hogy minden sarkon belefutsz abba, hogy "ez nem tudom mit csinál, de működik tőle a program", akkor C# vagy Java.

2019. nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!