Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Irtam egy egyszeru chat...

BTzone509 kérdése:

Irtam egy egyszeru chat app-ot c#-ban (tcp), hogyan tudnam ezt megcsinalni tobbi lent?

Figyelt kérdés

Igazabol egy kepet szeretnek kuldeni az egyik kliensrol a masikra vagy a szerverrol a tobbi kliensre. Sima stringet tudok kuldeni vice versa, de kepet nem. Nem tudom hogy hogyan lehetne ezt a legegyszerubben kivitelezni picturebox vagy hasonloval. Talan a felhasznalo tudna beallitani avatart es akkor kijelezne a userlistben, vagy csak egy sima emojit a submit ele berakni es ha felhasznalo kattol ra akkor elkuldi a listboxba minden felhasznalonak. Segitseget elfogadok. Nem igazan talaltam semmi hasznalhatot vagy csak elsiklottam felette.

(c#, Windows forms)


Igy nez ki jelenleg: [link]



2019. nov. 29. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezt nem te írtad.


A te gondodra alapban a megoldás az lehetne, hogy a kliensek ismernek egy (vagy inkább több) kódszekvenciát (mondjuk ezt :-), vagy ezt 8-/ ) és amikor az megérkezik a postertől, akkor a saját picture list-jükből beillesztik a szekvencia helyére a megfelelő emojit.

2019. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
En irtam :) Csak az anyagbol meg nem jutottunk el idaig :P azert kertem segitseget. Tehat te azt mondod hogy igazabol nincs is file transfer csak a cliens sajat kepet loadolja be a pictureboxba egy method hivas utan. Igazabol en arra gondoltam hogy hogyan serializalod es kuldod el a kep packetet a masik kliensre net socketen at.
2019. nov. 29. 21:54
 3/3 anonim ***** válasza:

De, lehet file transzfer, csak a programfejlesztés során illő kerülni a fölösleges köröket.

Ebben a kontextusban meg hülyeség lenne olyasmit küldeni, aminek értelme nincs, de terheli a hálót és eszi a proci időt.

2019. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!