Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet lekérdezni Excel...

Hogyan lehet lekérdezni Excel VBA-ban egy makróval egy adott cella és a tartalmának formázási tulajdonságait?

Figyelt kérdés

Pl. ha azt szeretném megtudni, hogy a cellába beírt adatok:

- vastag vagy normál stílusban vannak-e beírva?

- milyen a beírt tartalom orientáltsága (el van-e forgatva)?

- milyen a cella háttérszíne (kitöltöttsége)?

- milyen színe van a beírt tartalomnak?

- van-e keret a cellának, és ha van akkor

- milyen a keretezése,

- stb.



#VBA #cellatulajdonságok lekérdezése
2019. dec. 4. 14:46
 1/5 A kérdező kommentje:

Makrórögzítővel (is) tanulgatom a programozást.

Az nem okoz gondot, hogy egy cella formázását megváltoztassam. Értem a logikáját is.

Arra sajnos még nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan, milyen utasításokkal tudom lekérdezni egy adott cella állapotát.

Segítene ebben valaki?

Már az is segítség, ha ajánlotok olyan linket, ahol türelmes olvasgatás után magamtól is rálelhetek az infóra.

2019. dec. 5. 08:58
 2/5 Meton ***** válasza:
Ha ilyen dolgokat szeretnél megtudni, akkor az Excel-ben nyomj F1-et, arra bejön a segítség. Érdemes végig olvasni, ahogy elnézem. A szükséges infók egy részét egyébként a Cella függvény adja meg. Valószínűleg mindenre fogsz találni függvényt.
2019. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, időközben már megoldottam makróval.

Azonban az általad javasolt út is hasznos segítség Excelen belül, mert nem ismertem.

2019. dec. 11. 14:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor rogzited a makrot, latod, hogy hogyan kell tulajdonsagokat megvaltoztatni.

pl: Range("A1").Orientation = -90 a forgatashoz


Akkor csak ki kell irni a Range("A1").Orientation taulajdonsagot pl MsgBox(Range("A1").Orientation)


Vagy Range("A1").Value = Range("A1").Orientation

2019. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. dec. 11. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!