Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennek a szoftvernek a megalkot...

Ennek a szoftvernek a megalkotása nagyon nehéz lenne vagy szerintetek képes lennék proginfo szak végén megvalósítani a szakdolgozatomban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mág csak első féléves proginfo szakos vagyok, de már most lenne szoftver ötletem, amit meg szeretnék valósítani, csak jelenleg még hozzá sem tudnék szólni, meg sem tudom becsülni a komplexitását. Lényeg, hogy vannak ilyen aranyos Petri csészéink, amin különböző fajú baktériumokat tenyésztünk, és minden baktériumfajhoz külön táptalaj is tartozik: [link]

A szoftverem leolvasna egy vonalkódot, ami a Petri csészén van, felismerne egy helyet, ahol nincsen baktérium, onnan leszedi a táptalaj színét és önmagától állapítja meg színskála szerint, hogy milyen táptalaj lehet. A táptalajokhoz egy adatbázisban benne van, hogy milyen fajú baktériumok nőhetnek rajta és megszámolja, hogy egyes baktériumfajokból hány telep van a csészében. Mi a véleményetek? És ha túl komplex a feladat, akkor melyik része lenne az, amit még a legkönnyebb lenne megcsinálni?


2019. dec. 12. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2019. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Kizàrt. Egy ilyet egy profi csapat is èvekig csinàlna megfelelő anyagi forràssal. Te itt egy kèpfelismerő algorutmust akarsz, ami eleve durva, de mèg pluszba hardver is kell mozgò alkatrèszekkel, lencsèkkel stb.
2019. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oh, hát igazán sajnálom.
2019. dec. 12. 14:15
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
LeL
2019. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na, hát gondoltam majd jön egy ügyeletes gúnyolódó, aki előbb tanult meg járni, mint programozni. :P
2019. dec. 12. 15:44
 6/13 A kérdező kommentje:
*programozni, mint járni
2019. dec. 12. 15:56
 7/13 anonim ***** válasza:
*írni
2019. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Simán megvalósítható, csak inkább legyen szimulációs jellegű a program, kb. mint egy játék. BSc-s szakdolgozattól senki nem várja el, hogy valós környezetben használható programot rittyents össze.
2019. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem meg lehet oldani gépi tanulással, a problémát inkább abban látom, hogy honnan veszel elég mintát a betanításhoz.
2019. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A hatodik félév végén már valószinűleg meglesz a tudásod ahhoz, hogy megvalósíts egy hasonló rendszert.


Nem annyira komplex ez a feladat, mint amilyennek tűnik.

Ennél a témánál durvább dolgok is előfordultak már szakdolgozatokban.

2019. dec. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!