Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikai szak egyetemen?

Informatikai szak egyetemen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy inkább az oktatás kategóriában kellene feltennem a kérdést, de talán itt jobb minőségben kapok válaszokat.


Sokak szerint hülyeség egyetemre menni, én viszont mindenképp szeretnék, csak nagyon bizonytalan vagyok, mert nincsenek ismerőseim a kinézett egyetemeken. (Sopron, Győr, Veszprém) Informatikai irány érdekelne, esetleg van valakinek tapasztalata ezekről az egyetemekről és hogy mennyire veszik komolyan a szakot, a programozást?

Budapesti egyetemeket ajánlották, viszont egyéb okok miatt nem ott szeretném elvégezni az alapképzést.

Köszönöm előre is!


2018. nov. 19. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Milyen szakra akarsz menni? PTI, Gazdinfó vagy Mérnőkönfó?

2. Ugye nem gondolod, hogy az egyetemen fogsz megtanulni programozni?


Az egyetem egy erős alapot ad a programozáshoz, elsősorban elmélet és matek terén. Ha még egyáltalán nem tudsz programozni, akkor az egyetem kínkeserves lesz, ha viszont már tudsz programozni egy közepes szinten, akkor a matek kivételével a többi tárgy gyerekjáték lesz.

Csak ne felejtsd el, hogy magadat is képezni kell, mert önmagában az a tudás, amit az egyetemen összeszedsz, nem elég ahhoz, hogy valódi programozó legyél.

2018. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. mérnökinfó vagy gazdinfó, még gondolkodom, de az biztos, hogy valamelyik a kettő közül

2. ezzel teljes mértékben tisztában vagyok, amúgy is minden területre igaz, hogy az önképzés nélkülözhetetlen


Nekem csak azt kellene belőni, hogy melyik egyetemen van normális része az informatikának, mert hallottam hideget-meleget mindről.

2018. nov. 19. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
"Ha még egyáltalán nem tudsz programozni, akkor az egyetem kínkeserves lesz..." ez baromság. Például a BME-n nulláról tanítják a programozást és tök könnyedén meg lehetett tanulni az alapokat első félévben. Csomóan nulla programozási tapasztalattal mennek a BME-re és meg is szeretik a programozást.
2018. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Akkor lehet, hogy én voltam rossz évfolyamban, de nálunk egy csomóan voltak nulla programozó tudással és egy szimpla minimum / maximum keresés is kifogott rajtuk.

15-en indultunk a csoportban, ebből KETTEN végeztük el időben a szakot.

2018. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszadóra NE HALLGASS. csupa baromságot ír.


Az egyetemen igenis megtanítanak programozni. Az egyetemen kívül csak gányolni fogsz megtanulni.

Az egyetemeken -bármelyiken- nulláról kezdik az oktatást, ettől függetlenül jó ha van némi alapod.

Az egyetemen szerezhetsz diplomát, ami belépőül szolgál ebbe a világba, enélkül ugyanis csak kihasznált és lenézett kóder lehetsz, de nem jól fizetett szakember.

2018. nov. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de valaki ki tud térni a vidéki, felsorolt egyetemekre is?
2018. nov. 20. 08:45
 7/7 anonim ***** válasza:

#5:

Igen, az alapoktól kezdik, de ha az egyetemen kell elkezdened megtanulni, mi az a for ciklus, mi a bal érték és jobb érték, akkor nem fogod tudni tartani a sebességet és lemaradsz.

2018. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!