Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az adatszerkezetek és algoritm...

Az adatszerkezetek és algoritmusok kinek megy?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem tőletek. Ki hogy tudja bemagolni, vagy elsajátítani az alap algoritmusokat (összegzés tételek stb...)?

A programozási tételeket? Ismertek e könyveket, segédanyagokat amelyek segítségemre lenne? Akár iskola jegyzet, bármi szóba jöhet. Nekem a pszeudokódok kellenek.

Bemagolni nem tudom, mert a magolád nem megy.


Ötletek?



2019. dec. 22. 06:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem bemagolni kell. Meg kell érteni a mögötte lévő matematikai összefüggéseket.
2019. dec. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem van e anyagotok hozzá vagy könyv bármi...
2019. dec. 22. 07:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben minden benne van:

[link]

2019. dec. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Nekem megy.
2019. dec. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
30%
Kinek nem?
2019. dec. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
#3: Ez az algritmusok könyv valóban nagyon jó, de sztem nem a kérdező szintje. Manapság már a for ciklus is, amiben összeadunk számokat is egy tétel... nem tudom hova süllyedünk még. Az én időmben még a buborék rendezés és a bináris keresés volt a nagyon alap szint.
2019. dec. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 most is alap.
2019. dec. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

#6 "Manapság már a for ciklus is, amiben összeadunk számokat is egy tétel..."

Manapság? Az összegzés már a '70-es években is tétel volt.

2019. dec. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Bemagolni nem tudom" -- mert nem is kell.

Én - pár egzotikus rendezési algoritmust leszámítva - soha egy tételt nem nyaltam be. Átgondoltam, értelmeztem, és ha kellett, megírtam. Ha valahány darab számot össze kellett adnom, átgondoltam, hogy hogyan is kéne? veszek egy összeg-változót, használat előtt nullázom (nem minden nyelvben van erre szükség, de én azt szoktam mondani, hogy jobb "reflexből" mindent nullázni, nem azon az egy értékadáson fog a programunk sebessége elbukni), és ehhez az összegváltozóhoz hozzáadom sorban a számokat. (Zárójel: mint ahogy azt "fejben" is csinálod.) A tételek kb. felét puszta józan logikával "ki lehet találni".

Konkrét jegyzetet meg nem írnék, millió weboldal van, ahik ezeket megtalálhatod. Beírod a keresőbe, hogy "programozási tételek", és válogatsz. ;)

2019. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Hát nekem soha nem tanították sem gimiben, sem BME műszaki informatikai szakon az összegzést mint tételt.

Megnéztem az első egyetemi prog könyvem elektronikus változatát és nincs is benne ez a kifejezés.

Kb. 5-10 éve hallottam először hogy így hívják a for cikust amiben van egy összeadás. Korábban soha nem halltottam, pedig többször voltam <5. országos helyezett az akkor Nemes Tihamérnak nevezett versenyen, sőt országos első helyezett is voltam infromatikai versenyen.

2019. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!