Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet eldönteni, hogy...

Hogyan lehet eldönteni, hogy egy feladat strukturált vagy OOP programozást "kíván"?

Figyelt kérdés
Néhány cégnek írok egyszerű programokat. Tipikusan árlisták formátumát reszelem. (txt -->dbf, txt-->csv), ahogy az ügyviteli program egyszerűbben fogadja.

2020. jan. 4. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy neked kényelmes. OOP-nek akkor van értelme, ha nem "csak egyszerű" programokat írsz.


Az ilyen kisebb, "ipari" programok mind spagettik amúgy is, de nem is számít, ha egyszerűen pár száz sorban megvan a dolog.

2020. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy mérlegeled, hogy mennyit tudnál kihasználni az OOP lehetőségeiből, és ez mennyi többletmunkát jelentene neked.

"ahogy az ügyviteli program egyszerűbben fogadja."

Az adattovábbítás formátuma független a szoftverfejlesztés során használt alapelvtől.

2020. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valóban, csak azt akartam (bár most már látom, hogy irreleváns), hangsúlyozni, hogy többféle bemenetből, többféle kimenetet állítok elő. Természetesen egyik sem agysebészet.

Mivel éppen tanulom az OOP-ot eljátszom vele, csak azt hittem (reméltem), van valami ökölszabály.

2020. jan. 4. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Az OOP ereje a kódújrafelhasználás és a magas szintű absztrakció.

Ha repetatív feladatokat oldasz meg, az tipikus példája az az OOP használatának.

2020. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy a feladatot átlátod-e a végleges bonyolultságában, vagy esetleg később bővülhet.

Én már átéltem párszor, hogy gyorsan összeütök valamit procedurálisan, aztán ez kéne még, az kéne még, a fene egye meg, hogy nem objektumorientáltan kezdtem, most írhatom át az egészet.

2020. jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azonban ha most tanulgatod az OOP-t, akkor csak játszadozzál még vele, és ne tedd bele éles produkciós kódba, amiért az ügyfél fizet, míg nem vagy biztos a tudásodban. (Az előző vagyok.)
2020. jan. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elkezdtem néhány progit átírni OOP-ra (nem adom ki ügyfélnek).

Két dolog látszik:

1., Gyakorolni, sokat gyakorolni

2., A megoldás az lesz, hogy kirakom modulba a tipikus kimeneti formátumokat, mint objektumot, egy pillanat alatt be lehet paraméterezni (ha már egyszer megcsináltam az objektumot).

2020. jan. 5. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!