Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a véleményetek a Debreceni...

Gál Mihály kérdése:

Mi a véleményetek a Debreceni Egyetem Informatika Karról?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy azok akik az Informatikai Karon tanulnak (bármilyen szakon) mennyire vannak megelégedve az oktatással?

Valamint a programozást azt milyen mértékben tanítják?

(Itt arra gondolok,hogy az egyetemen szerzett tudás elég ahhoz hogy önállóan helyt tudjak állni munkahelyen vagy akár a későbbiekben egy magánvállalkozásban)


Jelenleg első féléves DE hallgató vagyok Mérnökinformatika szakon. Még most lesz csak második félévben valódi programozás (Eddig Algoritmusok és programozás alapjai tárgyon csak pszeudokód és folyamatábra plusz egyéb kezdetleges ismeretek voltak)


Csak szimplán szeretném megtudni még itt az elején hogy mégis mire számíthatok a szakon. Elég lesz a tanár tanítása + saját, otthoni felkészülés vagy esetleg keressek nyárra egy programozási tanfolyamot?



2020. jan. 12. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Én programtervező informatikus szakon tanultam még a régi, 2007-es mintatanterv alapján. Oktatók között több a rosszindulatú, mint az, aki tud tanítani és értelmes tudást ad át. Az ott tanultakkal kapcsolatban két dolgot emelnék ki:

1) Amit programozás címszóval oktatnak, azt otthon néhány Pluralsight oktatóvideóból jobban meg tudod tanulni. A munkaerőpiacon is pontosan ennyit ér... semmit sem.

2) A többi tárgy, amit tanítanak, nem bizonyultak eddig túl hasznosnak a munkaerőpiacon.


De az egyetemnek volt egy hatalmas nagy előnye is: gyakornoki munkahelyen könnyebb XP-t szerezni, hogy legyen mit felmutatnod, amikor főállásra pályázol.


Ami engem előrevitt a szakmai életben, azt annak köszönhettem, hogy imádtam programozni és rengeteg magánórát adtam - ami rákényszerített arra, hogy még mélyebben beleássam az elméletbe magam, hogy jobban át tudjam adni a tudásomat. A másik pedig az volt, hogy van egy késztetésem a jó architektúrára, és minden idegszálam tiltakozik a kókányolás ellen - ami miatt szintén sok plusz tudást szedtem magamra.


Ne értsd félre, a papír jó és kell is a szakmában, legalábbis idehaza, és csak addig, amíg nincs munkatapasztalatod (vagy állami szférában nem akarsz dolgozni). De amit az egyetem ad... nem mondanám azt, hogy semmit sem ér, de nem is leszel vele nagyon előrébb, ha csak arra támaszkodsz. Szóval, otthon gyakorlás + elmész gyakornokként dolgozni. Ez a kulcsa a sikernek.

2020. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy barmelyik egyetemen vagy, vagy megtanulsz programozni vagy nem, nem sok koze lesz az egyetemnek hozza
2020. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. jan. 12. 14:28
 4/14 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném megkérdezni, hogy melyik nyelvvel érdemes kezdeni kezdőként és hogy a nyelvhez tudnátok ajánlani könyvet vagy valami egyéb segédletet aminek a segítségével eltudnám kezdeni a programozást?
2020. jan. 12. 14:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Python
2020. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azon gondolkoznék el, hogy mivel foglalkoznék szívesen. Weblapokat készítenék? Mobil alkalmazásokat? Asztali szoftvereket, netán játékokat? Esetleg IoT?


És ehhez választanék nyelvet.

2020. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Az első válaszolónak kb. annyi köze lehet ehhez a szakmához, mint utcaseprőnek az űrkutatáshoz.

Öntömjénezésben viszont láthatóan spiccen van.

2020. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Az első válaszolónak kb. annyi köze lehet ehhez a szakmához, mint utcaseprőnek az űrkutatáshoz."

Ja, biztosan ezért vagyok senior dev, és küzdök azért, hogy tech lead legyek a cégnél.

Ellenben veled, aki idejött és semmi tartalmasat hozzá nem adott a beszélgetéshez.

2020. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

#8:


Tartalmasat sajnos te sem adtál hozzá.

Itt mindenki azt mond amit akar. Te senior developernek nevezed magad, én meg azt állítom, hogy több mint negyed évszázad fejlesztői gyakorlat van mögöttem és jelenleg a saját cégemen belül tevékenykedek, amely beágyazott rendszerek fejlesztésével foglalkozik (rajta, lehet nekiállni, vizsgáztatni).

Amia felsőoktatást illeti, azt tudom elmondani, hogy ha az nem lett volna, akkor a munkáim jó részét, legalább kétharmadát el sem tudtam volna vállalni, amit meg mégis, azt is sokkal lassabban és hát, jóval gyatrább minőségben.

A felsőoktatás adja azt a tudást, matematikai hátteret, szemléletet, problémalátást és megoldó készséget, ami hozzásegít a munkám szakszerű és színvonalas elvégzéséhez.

Nem mnellékes: enélkül nem lennék, soha nem is lettem volna úgy megfizetve, ahogy.

Nemigen hiszem, hogy akad ember, legyen bármekkora zseni, aki egy komplexitási szint felett képes lenne bizonyos munkák megtervezésére és nívós, az igényeknek megfelelő kivitelezésére, ha pusztán pluralsight videókon képezte volna magát. Ez önmagában egy nevetséges, módfelett bugyuta állítás.

Ahogy az is, hogy a gyakornoki státusz bárkit hozzásegít élete első állásához. Az a néhány tíz nap, amit gyakornokként (kötelezően) eltölt az ember egy cégnél, semmiféle előnyt nem biztosít, pláne, hogy sok helyen a gyakornokok az érdemi fejlesztői munka közelébe sem szagolhatnak. Ennél nagyon sokszor még az iskola által biztosított gyakorlati képzés is többet ér.

Az persze előny, ha valaki legalább egy évet, másfelet státuszban lenyom valahol még az egyetemi évei alatt, pláne ha egy nevesebb cégnél válik alkalmazottá.

2020. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ja, biztosan ezért vagyok senior dev"


Kb. semmi összefüggés nincs a senior pozíció és a tudás között, a legtöbb helyen megadják az utolsó csicskának is, ha már elég ideje van a cégnél.

Az sem mindegy, hogy valami noname kis szar magyar startupnál vagy senior dev, vagy mondjuk az Amazon-nál.

Ez így önmagában semmit nem mond.

2020. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!