Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudom megcsinálni xaml-be...

Hogy tudom megcsinálni xaml-ben, hogy adott egy bizonyos idő, mondjuk 1perc és van egy téglalap, amiben benne van a hátra lévő idő, közben egy zöld csík az idővel arányosan betelíti a téglalapot balról jobbra?

Figyelt kérdés
Tehát mint, bármelyik játéknál a töltősáv csak ebben benne lenne a hátra lévő idő is.
2020. jan. 24. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
XAML-ben sehogy, lévén az csak egy általános leíró nyelv. Ha mondjuk HTML-re gondolsz, böngészőben, akkor ezt meg tudod pl úgy oldani, hogy van egy <div> ami a téglalap maga, és ebbe raksz egy másik divet, ami pedig a 'zöld csík' lesz. Ennek kezdetben 0% a szélessége (vagy 100%, ha azt akarod, hogy fogyjon a csík). Ahogy múlik az idő, a zöld csík szélességét módosítod a teljes, és a hátralevő (vagy eltelt) idő százalékos arányára. pl 15 másodperc eltelte után 45/60 = 0.75 => 75% szélesség (vagy 100-75, ha fordítva akarod).
2020. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van Progress Bar controll készen.
2020. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 Olyan amibe konkrétan bele tudod helyezni a hátralevő időt? Erősen kétlem. Beépítve nem.
2020. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem segít?



[link]

2020. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3: Oszt akkó' mivan?

Írja alá, fölé, mellé, ugyanaz.

2020. jan. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"XAML-ben sehogy"... marhára tudtok itt programozni.. ha nem értesz XAMLhez, ne kommentelj... és pláne ne HTML-t.


            <Viewbox Stretch="Fill" Width="400" Height="40">

                <Grid>

                    <Rectangle Width="100" Height="10" Fill="Gray" />

                    <Rectangle

                        Name="MyRectangle"

                        Width="100" 

                        Height="10"

                        Fill="Green" HorizontalAlignment="Left">

                        <Rectangle.Triggers>

                            <EventTrigger RoutedEvent="Rectangle.Loaded">

                                <BeginStoryboard>

                                    <Storyboard>

                                        <DoubleAnimation

                                            Storyboard.TargetName="MyRectangle" 

                                            Storyboard.TargetProperty="Width"

                                            From="0" To="100" Duration="0:1:0" 

                                            AutoReverse="False" />

                                    </Storyboard>

                                </BeginStoryboard>

                            </EventTrigger>

                        </Rectangle.Triggers>

                    </Rectangle>

                    <TextBlock HorizontalAlignment="Center" VerticalAlignment="Center" FontSize="5" Text="{Binding Width, ElementName=MyRectangle, StringFormat={}{0:N2}}"/>

                </Grid>

            </Viewbox>


Egyébként pedig ahogy mondták van progressbar, szóval az animációt ahhoz is hozzáközheted és szebb lesz:) csak ugye téglalap volt a kérdésben. Ilyen szempontból mindegy, hgoy Rectangle-het kötöd vagy Progressbar-hoz.

2020. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a hátralévő időt írtam, hanem az aktuális értéket, de nyilván ezt módosítani nem olyan nehéz... max csinálsz egy konvertert.
2020. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2020. jan. 25. 15:44
 9/9 anonim ***** válasza:

#6 "marhára tudtok itt programozni.. ha nem értesz XAMLhez, ne kommentelj... és pláne ne HTML-t"


A XAML-nek, leíró nyelv lévén, nem sok köze van a programozáshoz, de ez mellékes. Elkövettem azt a hibát, hogy a XAML-t az XML-el azonosítottam, Mea Culpa, nem voltam tisztában vele, hogy a Microsoft a saját kis XML alapú leírónyelvét frappáns módon XAML-nek becézi, ami külön zavaró ha azt vesszük, hogy az XML-el hasonló célokat szolgáló YAML-t egyaránt szokták YAML-ként és YML-ként titulálni. Mivel, mint a legtöbb normális ember, úgy én is undorodom az XML-től, ezért ezzel az aprócska ténnyel nem voltam tisztában ezidáig. Elnézést érte.

2020. jan. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!