Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért lép ki a python?

Miért lép ki a python?

Figyelt kérdés

Írtam egy Fibonacci számsort .py kiterjesztéssel, viszont mikor leakarom futtatni a programot, csak előjön egy parancssor ablak majd rögtön ki is lép.

Mit tudnék tenni, hogy ne lépjen ki?

a,b,c=1,1,1

print(1)

while c<15:

a.b.c=b,a+b,c+1

print(b)



2020. jan. 26. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Van több megoldás:

- Szimplán a kód végére: input("Press enter to close program")


- Cmd-ből (program helye):

"cd C:\my_programs\" utána:

python -i programneve.py

2020. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs esetleg egy jobb fejlesztői környezet amivel egyből tudnám tesztelni?

PL:Visual basic támogatja a pythont?

2020. jan. 26. 10:03
 3/8 A kérdező kommentje:

Inputtal is ugyanúgy kilép.

Valamit félreírhatok szerintem.

2020. jan. 26. 10:05
 4/8 anonim ***** válasza:
vscode, PyCharm
2020. jan. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ozmium42 ***** válasza:

Na, ez több sebből vérzik, úgyhogy vegyük át lépésről lépésre.


1. Ha elindítasz egy python programot, az a kód lefutás végén automatikusan kilép. Ha a program futási ideje egy pillanat, akkor az ablak csak egy pillanatra felugrik, majd kilép, és nem látsz semmit. Ez normális működés ilyen esetben. Ha el akarod kerülni ezt, akkor neked kell tenni ellene.


2. Ha a program hibás (márpedig az), akkor a program szintén hirtelen kilép, és nincs időd elolvasni a hibaüzenetet.


3. Nem írtad le, milyen verziójú pythont használsz. Ha a verziószám 2-vel kezdődik, akkor raw_input nevű függvényt kell használnod, ha 3-mal, akkor input a neve.


4. Az input (raw_input) abban az esetben lesz a segítségedre, ha a program hibátlan, és végig lefut. Ha viszont hibaüzenettel kilép, akkor ugyanott fogsz tartani, egy pillanat alatt eltűnik az ablak, és nem fogod látni a hibaüzenetet, ami rávezetne, hogy mit kell kijavítani. Ezért én azt javaslom, hogy rövid programoknál vagy használd magát az interpretert (python.exe), vagy parancssorból futtasd a programot.


5.

a.b.c=b,a+b,c+1


Ez kapásból hibás, mit keresnek ott azok a pontok? Helyesen:

a, b, c = b, a+b, c+1

2020. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyitsz egy parancssort és onnan futtatod az a legegyszerűbb. Remélem tudod mi az.
2020. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:

„...esetleg egy jobb fejlesztői környezet...”


Az IDLE mostanában nem települ együtt a Pythonnal?

[link]

Én nem írok komolyabb Python-programokat, de az én szintemen mindenesetre a Geany is bevált:

[link]

2020. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem figyeltem oda.

Vesszők helyett pontot tettem.

Így már működik.

Köszi mindenkinek.

2020. jan. 26. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!