Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő megtanulni érettség...

Mennyi idő megtanulni érettségi szinten programozni?

Figyelt kérdés

Ebben az évben fogok emelt érettségit csinálni infóból minden jól megy kivéve a programozást mivel szinte sehova sem haladunk órákon.


Igazából nagyjából 0-ról indulnék. (Nem teljesen azért, mert tudom, hogy vannak a különböző ciklusok,változók,tömbök,prog. tételek stb de szintaktikailag kb. 0)


Iskolában C#-ot "tanulunk" szóval vagy azt folytatnám vagy pedig sok helyen olvastam a Pythont szóval az a másik választás.


Melyiket kéne?



2020. jan. 18. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Amelyikhez több segítséget tudsz találni. De el kell dönteni a jelentkezés leadásáig.
2020. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Ahogy nézem, a magyar nyelv területén is van pár évnyi lemaradásod, de ez most mellékes. (Kérlek, a magyar érettségiig sajátítsd el a központozási szabályokat!)

Ha ilyen szinten állsz, akkor garantáltan nem fog menni. Ha érettségizel, akkor legalább 2, de inkább 3, vagy 4 éve tanulsz középiskolában informatikát. Ha ez nem volt elég ahhoz, hogy alapszinten megtanulj programozni, akkor egyrészt rohadtul nem érdekel téged a dolog (ami persze nem baj, nem kell, hogy mindenki szeresse), másrészt nehezen hinném, hogy amit évek alatt nem sikerült, azt majd most megtanulod 3 hónap alatt. Természetesen ha a kettes a célod, akkor vedd semmisnek, amit írtam; viszont egy jó eredményhez jópár hónap tanulás szükségeltetik.

A programozási nyelv meg egy eszköz. Igen, a C# meg a Python baromira trendi, de ettől még nem biztos, hogy ez a legjobb választás. De nem ezen fog múlni. A nyelv csak egy eszköz. Programozni kell megtanulni. Azt, hogy ha van egy feladat, akkor azt át tudd gondolni, átlásd, hogy hogyan kell abból a megoldáshoz eljutni. Ha ez nem megy, tökmindegy, milyen nyelvet választasz.

2020. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
#2: de, érettségire e a kettő a legjobb választás.
2020. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdőknek a python a legjobb választás, érettségire meg pláne, nem egy nagy cucc megcsinálni a programozást emelt érettségin, az egész igazából főként fajlmuveletekből áll, az angolra nagyon feküdj rá, ha még nem tetted, és kezdd az alapoktól.


(Egy java programozó)

2020. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Mindkét nyelv jó választás, de ahogy fentebb írták, amelyikhez jobb anyagot találsz. C# hoz Reiter István könyvet szokták ajánalni, szerintem nem egy kimondottan jó könyv, össze-vissza ugrál a területek között, belekezd valamibe aztán fél úton abbahagyja azzal hogy majd 200 oldal múlva visszatérünk rá - de jobb híján ez van. Pythonból nem tudom most melyik az épp aktuális könyv, anno a Gerard Swinnen(?) könyvből tanultam de ez még 2.6 hoz jött talán - de a könyv maga jó volt, 17-18 évesen nulla programozási tapasztalattal 2-3 hét után felszedtem annyi tudást belőle hogy össze tudjak taknyolni egy egyszerű játékot(a kulcsszó az egyszerű, és az összetaknyolni - de egyben volt, működött). Nem konkrétan ezt a könyvet ajánlom az elavultsága miatt(hacsak nem választhatsz python 2.x t, akkor nyugodtan), de ha van esetleg újabb kiadás belőle akkor jó lehet.

#2 ha trendi alatt azt érted hogy gyorsan, könnyen tanulható akkor valóban. Pythont ajánlanak kezdőknek mert nem kell olyan dolgokra figyelni ami más nyelvben probléma lenne, se pontosvessző, se kapcsos zárójel, de még a típusokkal sem kell bajban lenni, többnyire megeszik mindent. Hogy ez jó vagy nem lehet vita kérdése, az viszont nem hogy egy kezdőnek könnyebb lesz-e ettől. Az első probléma programozásnál a szintaktika, aztán jön csak a logika, pythonnál a szintaktika sokkal egyszerűbb mint a legtöbb(általam ismert) nyelvnél.

2020. jan. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
2het kb.
2020. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Python3-hoz:

[link]

Aztán jöhetnek a korábbi évek érettségi feladatai.

Ha csak ezzel foglalkozol, akkor kb két hét alatt mindent megtanulhatsz, de érettségiig így is menni fog.

2020. jan. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Angolból C1-es nyelvvizsgám van azzal nincsen gond.

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

2020. jan. 19. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
1 - 2 óra én úgy csináltam korán 5-kor feleltem megtanultam programozni és 8-kor már írtam is. Nagyon easy... 92%-os lett.
2020. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!