Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A sakkozás segíthet a programo...

A sakkozás segíthet a programozásban és fordítva?

Figyelt kérdés
Proginfón tanulok jelenleg és szeretném kipróbálni magam az egyetem sakkcsapatában, programozástól függetlenül. Jól sejtem, hogy a kettő hasonló képességeket igényel és akár segíthetik is egymást az előremenetelben?
2020. jan. 30. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igényel mindkettő analitikus gondolkodást nyilván, de nem hiszem, hogy komolyabb hatása lenne egyiknek a másikra.
2020. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak távoli a rokonság. Kb. annyi, hogy mindkettőben gondolkozni kell, latolgatni, mi lesz, ha...
2020. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A programozás inkább logikai képességeket kíván. A sakk inkább stratégiai képességeket. A kettőben annyi azonosság van csak, hogy át kell tudni látni a lépéseket.


Logika és stratégia között talán abban van a legnagyobb különbség, hogy ugyan a jó stratégia egyben logikus is, de lehetnek benne logikátlan lépések is.


Ha van köztünk vulkáni, akkor legyen szíves véleményezni, hogy ez így logikus-e, amit leírtam!

2020. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%

Hogyne, van kapcsolat a kettő között.

A sakkozó is egy algoritmust "ír", annak érdekében, hogy nyerjen.

2020. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a jó stratégia egyben logikus is, de lehetnek benne logikátlan lépések is."


Ez paradox.

2020. jan. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Különbség még, hogy a sakk versengő gondolkodást kíván, a programozás pedig általában együttműködőt (op.rendszerrel, felhasználóval, adatbázissal, stb.) A sakkban a helyzettől függő megoldás kell (a feladat nem változik), a programozásban meg a feladattól függő megoldás.

Hasonlóság, hogy mindkettőnél lépések sorozatával kell eljutni a célig. Viszont a sakkban nehezen értelmezhető a paraméterezés, szolgáltatások, rétegelvűség, adatkezelés, stb.

2020. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!