Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amúgy most a programozásban...

Amúgy most a programozásban mi olyan nagyszám?

Figyelt kérdés

Eljöttem informatika tagozatra.

Középsuli.

Végignéztem a tematikát meg egy Yt csatornán, amibe C# van illetve OOP.

Full hoki az egész, de ránéztem ELTE tematikára, az se sokkal ütősebb és a feladatok se nehezek.

Most komolyan ez olyan irgalmatlanul nehéz, hogy írjon az ember egy ciklust?

Amúgy most biztos úgy jön le, hogy marha nagyképű vagyok, de itt csak arról van szó, hogy én nem akarom elhinni, hogy erre kifizetnek 100 ezreket.


2019. nov. 29. 13:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A programozás nem arról szól, hogy leülsz és egész nap ciklusokat írsz.

Középsuliban a legalapvetőbb dolgokat tanítják meg.


Normális céges környezetben legtöbb időt a tervezés veszi el. Nem véletlenül létezik a 80/20-as fejlesztési rendszer.


80% tervezés, és 20% az implementáció, pontosan azért, hogy rendszerezett, később könnyen bővíthető és karbantartható rendszert fejlesszen a programozó.


Nem csak sima ciklusokat és OOP-t tanulnak egyetemen sem.

Rengeteg design pattern-t, szálkezelést, hálózatokat, adatbázisrendszereket, webprogramozást, és ezek együttes használatát.


Jelenleg van egy tárgyam amire beadandó programot kell készítenem, 1 hónapig terveztem, egy sor kódot sem írtam, aztán 1 hét alatt implementáltam, és voilá nem kellett 6-szor újrakezdenem, mert rosszul kezdtem el az osztályrendszert csinálni.

2019. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha magadnak otthona összedobsz pár célprogramot, az nem nagy szám. Arra pont elég a középiskolás anyag.

Ha viszont egy cégnél, fejlesztőként akarsz dolgozni, na ott nem elég, hogy nekiállsz kódolni.

Ismerni és használni kell a fejlesztési módszertanokat, tervezést, tesztek írását, miegymás. Az egyetemen is nagyobb tudásanyag a fejlesztési minták és módszertanok, nem a kódolás. Azt úgyis mindenki magának tanulja meg.

2019. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi.
2019. nov. 29. 13:37
 4/19 A kérdező kommentje:
És milyen tantárgyak azok?
2019. nov. 29. 13:39
 5/19 anonim ***** válasza:
ja, full hereverés az egész...
2019. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha az első 500-at megoldod - mások segítsége nélkül, meghajolok előtted:

[link]

2019. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Semmi. Én ma 2 while meg 2 for ciklust írtam 70 ezer forintért.
2019. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Jó, de arra gondolok, hogy messze nem olyan nehéz.

Egyébként amiket írtatok Magprog címszó alatt meg is találtam és első éves tantárgy.

2019. nov. 29. 14:01
 9/19 Szirty ***** válasza:

"Jó, de arra gondolok, hogy messze nem olyan nehéz."


Írj pl. egy operációs rendszert. Nehéz lesz.

De ezen kívül is vannak szoftverek amiket sok tagú fejlesztőcsapat évekig ír és tesztel.

2019. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi olyan nehéz a házépítésben? Csak egymás mellé rakod a téglákat oszt kész a ház.
2019. nov. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!