Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonban szeretném azt...

Pythonban szeretném azt megcsinálni hogy ha elindítom a programot akkor keressen egy bizonyos szót a képernyőn amit én is látok?

Figyelt kérdés

2020. febr. 13. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
köszi az infót
2020. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazán nincs mit.
2020. febr. 13. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Most tényleg tőlünk kérdezed, hogy ezt szeretnéd-e megcsinálni? Hát mi honnan tudjuk hogy mit szeretnél?


Az én sejtésem egyébként az, hogy igen, pontosan ezt szeretnéd...

2020. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy lehagytam a "hogyan lehetséges ez?" mondatot. Gondoltam érthető e nélkül is de ezek szerint szükséges.
2020. febr. 13. 23:03
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

1 leherséges megoldás:


Screeenshotot készítesz:

[link]


Majd ezen OCR-t futtatsz:

[link]


A végső cél az általad keresett szó poziciója? Vagy csak az kell, hogy szerep-e vagy nem?

2020. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak annyi kéne hogy szerepel-e és úgy lenne jó ha folyamatosan tudná ellenőrizni a képernyőt mert időnként változna amit látni lehet.
2020. febr. 13. 23:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor ciklusba rakod, de ha az 1x-i ellenőrzést meg tudod csinálni akkor egy ciklus berakása már nem lehet probléma:)
2020. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fő gond az, hogy a nyers szöveget az ablakot kezelő program tárolja, a grafikus felületre már egy renderelt képként kerülnek a betűk, számok, általában valamelyik közös, alacsony szintű grafikai könyvtár által, a fontkészletet használva.

Esetleg az még talán működhet(?), hogy az op.rendszer által kezelt grafikus elemek (widget-ek, control-ok), mint objektumok szöveges adatait lekérdezni, de egyik program nem tudom, megteheti-e ezt egy másik program ablakával.

2020. febr. 14. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első kérdés, hogy hogy kerül a képernyőre, amit te látsz? A második, hogy grafikus vagy karakteres képernyő?

Mondjál konkrétabbat. Mit látsz? Mit nézel? Mi a tényleges feladat? Ez nem olyan feladat, amit teljesen általánosan érdemes elkezdeni a világ összes képernyőjére.


Látatlanban legalább 95% esélyt adok rá, hogy egyszerűbb azt az adatot elkapni a programmal, ami a képernyőre teszi a szót, mint visszaolvasni a képernyőről.

2020. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül is azt szeretném hogy egy előre megadott kisebb helyen nézze a szót. OCR segítségével sikerült is részben. Néhány szót azonban nem akar látni pedig fehér háttéren feketén vannak a betűk. Mi lehet a probléma?
2020. febr. 14. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!