Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki tudná nekem értelmezni...

Valaki tudná nekem értelmezni ezt az egy sort?

Figyelt kérdés

python:

[adat[2] for adat in adatok if adat[-1] == 'ki'][-1])


2020. febr. 29. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy python list comprehension, ami bejárja az adatok nevű listát, aminek az elemei szintén listák (legalább három eleműek), kiválogatja azokat az elemeket, amiknek az utolsó tagja "ki" és előállít belőlük egy listát, ami az elemek második tagját tartalmazza. A [-1] ebből veszi az utolsó elemet.

Ha jól sejtem ez a parkolós érettségi feladat egyik megoldása, de ha nem érted nem baj, olld meg nyugodtan a saját szinteden.

2020. febr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy azt hogy lehetne egyszerűen megoldani,hogy a lista 3 elemét írja ki visszafelé de csak akkor ha ki...
2020. febr. 29. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Melyik három elemét?
2020. febr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia, látom,hogy te azért ide többet kommentelsz, lehet kissé gázul oldom meg, de működik akkor jó nem?

[link]

Lényeg,hogy úgy oldom meg,hogy végig megyek ciklussal a listán és azokat kiíratom amelyikeknek a 4. eleme(be/ki)

És akkor ezt is mentem egy listába és akkor kiírom annak az leős és utolsó tagját :D

2020. febr. 29. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudom mi a feladat, így azt se tudom megmondani, hogy jó-e a megoldás.
2020. febr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!