Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java Programozás-Szakemberek...

HUN_MAN_HUN kérdése:

Java Programozás-Szakemberek válaszát várom, abban, hogy Netbeans-hez vagy Eclipse-hez, mely verzióit és a hozzá letöltendő, fontos komponenseket alkalmazhatóm ingyenesen, egy cégnél?

Figyelt kérdés

Vagyis, hogy az általam kreált program, ne legyen Oracle által valamely liszencével probléma!


Tehát Java SE, JDK, JRE, JavaFX...mely verziói alkalmasak ahhoz,hogy akár kereskedelmi forgalomba is hozható legyen a programom?

(Kezdő programozó vagyok,de célom,hogy mélyebben elsajátítsam a Java nyelvet)



2020. márc. 1. 19:27
 1/8 A kérdező kommentje:
(Nem szoftverfejlesztőként vagyok jelen a cégnél,de időnként szűkséges lenne programot írni,bizonyos feladatok végett és Java-t program nyelvet ismerem jobban)
2020. márc. 1. 20:15
 2/8 anonim ***** válasza:

A NetBeans és az Eclipse az fejlesztőkörnyezet, semmi köze az Oracle-höz.

Az Eclipse ráadásul úgy tudom nyílt forrású.

Ha teljesen nagyüzemben akarsz javában programozni ingyen minden megkötés nélkül, akkor oracle jdk helyett használd az openjdk környezetet.

2020. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
JavaFX külön nincs már benne az SDKba. Sajnos.
2020. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyiket se használd amúgy. IntelliJ-t használd.
2020. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Másrészt alkalmazás fejlesztésre ne a Javát használd.
2020. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezdőként meg ne a Javaval kezdj. Ott a python, hogy megtanulj programozni. Utána jöhet a többi. Ha webes alkalmazások fele akarsz menni akkor a Java felé menj, ha asztali alkalmazásokat akarsz fejleszteni akkor C#. Ha hardware közelibb szoftverek kellenek akkor C, C++. Ha adatelemzéssel, tanuló algoritmusokkal, mesterséges intelligenciával akarsz foglalkozni akkor meg maradj a pythonnal. Python amúgy jó Javaval együtt webes alkalmazásokra is. Googlenél is rengeteg minden Java és főleg pythonba van.
2020. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot!

Akkor openjdk keresek !

Wow :) IntelliJ,elég hasonló az AndroidStudio felületéhez,ezt a fejlesztő környezet kipróbálom.


Tudom,nem könnyű a Java,de nagy vágyam ennek a megismerése,(pyhton-ba nem gondolkodom,de hátha a Kotlin egyszer csak megtanulom)


Igen,olvastam,hogy azokra a területekre ezekben érdemes írni,de komolyabb fő okokat nem olvastam,hogy abban a nyelvben érdemes és nem a Java nyelven?

2020. márc. 2. 20:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel az Android Studio is IntelliJ motorra épült...
2020. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!