Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Rossz programozási nyelvet...

Rossz programozási nyelvet jelöltem be az informatika érettségin, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az érettségin megoldhatom másik nyelvben a feladatokat, vagt kötelező abban, amit bejelöltem?

2020. márc. 9. 09:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Lehet bejelölt egy nyelvet, majd rájött arra, hogyha másik nyelvet válaszott volna egyszerűbb dolga lenne. Mondjuk egy C#-ba könnyebb, mint egy C-be.
2020. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#8

"Ez részben igaz."

Ez teljesen igaz, még a te verziód szerint is.


"Viszont a helyzet az, hogy a gépek telepítése egyedi. NEm úgy megy, hogy minden gépre felteszik a Lazarustól elkezdve a Visual Studión át a PyCharmig mindent."

Nem tudom, miért állítod ezt ilyen magabiztosan, és hány helyen érettségiztettél már emelt szinten. Pont erre mondtam, hogy nem tudjuk előre. Valószínűleg de, pont úgy megy, mert a rendszergazda nem nehezíti az életét azzal, hogy 90 vizsgázónak egyedi konfigurációkat hozzon létre, hanem megcsinál egy gépet, arról csinál egy lemezképet, és azt a lemezképet telepíti az összes gépre. Idén először ugyan megjelent egy ezzel ellentétes rendszergazdai útmutató, de nem fogják azt a kását olyan forrón enni. a rendszergazda napja ugyanis 24 órából áll, és érettségi időszakban így sem alszik.


"Amiről viszont nincs információm, hogy a javítótanárok nyelvek alapján lettek-e beosztva."

Ezek szerint soha nem érettségiztettél még emelt szinten. Akkor viszont csak találgatsz. Ezt illene feltüntetni, és nem tényként közölni a találgatás eredményét.


"Egyébként a javítási útmutató így kezdi: "A beadott program csak abban az esetben értékelhető, ha van a választott programozási


környezetnek megfelelő forrásállomány, és az tartalmazza a részfeladat megoldásához tartozó


forráskódot." Szóval igen, bármi használható, ami a gépen telepítve van, de csak a választott környezetnek megfelelő forrásállomány értékelhető."


Tudom, hogy kezdi, mert jól ismerem a javítási útmutatókat. Csak félreérted benne a "választott" szó jelentését. Nem azt jelenti, hogy amit a jelentkezéskor választott, hanem amit a feladat megoldásakor választott. A kettő lehet különböző. A javító tanár általában nem is látja a szoftverválasztási nyilatkozatot (nem is láthatja, mert az nevesítve van), sokszor úgy kell kikönyörögni a rendszergazdától egy kódolt összesítőt, hogy sorba lehessen rakni a dolgozatokat nyelvek szerint.


Amit írtam, az helytálló.

2020. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!