Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A PASCAL programozási nyelv...

A PASCAL programozási nyelv melyik számítógép generációban jelent meg?

Figyelt kérdés
Kissé össze vagyok zavarodva, mert a könyvem szerint a 3.ban jelent meg, viszont több forrás szerint is a negyedikben. 1970-ben fejlesztették ki, vagyis ez azt jelentené hogy a 3. generáció fénykora alatt, de akkor miért írják azt egy csomó helyen hogy a negyedikben jelent meg?

2019. okt. 13. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés ilyen formán értelmetlen.

1970-ben alkották meg az első hivatalos formáját, de annak nem nagyon van értelme, hogy "melyik számítógépgenerációban" hozták létre. Logikailag hibás összehasonlítás.

Arról lehet beszélni, hogy mondjuk milyen számítógépen alkották meg? Vagy arról is lehetne beszélni, hogy hányadik generációs számítógépek idejében történt ez? De itt szembesülnénk azzal a problémával, hogy a számítógép-generációk nem alkotnak éles határt. Oké, közmegegyezés szerint a 4. generációt onnan számítjuk, hogy már elkezdtek mikroprocesszorokat alkalmazni (1971), de jó tudni, hogy pl. az IBM 5100-at '75-ben jelentették meg, holott harmadik generációs volt. Nincs éles határ a generációk között, már csak azért sem, mert időben kis távolságokról beszélünk.

De oké, be lehet lőni, hogy 1970 az 1971 előtt van, akkor 3. generáció. A baj csak az, hogy a programozási nyelvek nem igazán köthetők konkrét számítógép-megvalósításhoz. A Pascal bár még a 3. generációs gépek idején jelent meg, de igazán a 4. generációs számítógépeken lett elterjedt.

2019. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a bő és informatív választ! És bocsánat hogy hülyén fogalmaztam meg a kérdést.😅 De így már világos.
2019. okt. 13. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Már csak azt árulja el valaki, hogy mi a baj a kolléga válaszával?
2019. okt. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!