Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet python-ban...

Hogyan lehet python-ban szöveges változó értékét megváltoztatni?

Figyelt kérdés
(pl.:Rákattint a FELADATOK gombra azt írja ,hogy "nincs feladat"(változó értéke) .Ha rákattint a FELADAT FELVÉTELE gombra akkor azt írja ki (megváltoztatja a változó értékét),hogy "rabold ki a bankot")

2020. márc. 10. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szovegesvaltozo = "új érték"
2020. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
69%
Na ne... Gombokkal ügyeskedel, de egy változó értékét nem tudod módosítani? Itt vagy a tanulás sorrendje állt tótágast, vagy valami hiányzik a probléma leírásából, de nagyon.
2020. márc. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Azt hittem, ez egy komolyabb kérdés lesz, merthogy igazából a Pythonban (kötőjel néljül) a string megváltoztathatatlan adattípus, de ennek a megértéséig is el kell jutni. Addig marad az, amit az első írt.
2020. márc. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Az előttem lévő két válasz miért lett lepontozva? Mert egyébként szerintem is pontatlan a kérdés.


Ha az a kérdés, hogy gombkattintásra hogyan lehet egy változó értékét megváltoztatni, akkor a válasz az, hogy a gomb-hoz hozzárendelsz egy click eventet és azon belül írod meg, hogy mi történjen kattintásra. Arra figyelj, hogy a megváltoztatni kívánt változó hol létezik!

2020. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
75%

@#4:

Azt hiszem, te találtad meg a megoldást, nem az érték megváltoztatása lehetett a probléma, hanem az esemény hozzárendelése. Ha az eddigi lepontozások értelmetlenek voltak, hát a tiéd pláne az, de valószínűleg a szokásos majomkodásról van szó, mert ha valakinek ellenvéleménye van, hasznosabb lenne szóban kifejtenie. Egyébként tök jó lenne, ha Kérdező is megnyilvánulna, hátha valamennyit tisztulna a kép.

2020. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

"nem az érték megváltoztatása lehetett a probléma, hanem az esemény hozzárendelése"

Ez esetben komoly problémát látok a kérdezőnél. Mintha nem is tudná, pontosan mit csinál. Ahogy feljebb már utalt rá valaki, csúnyán átugrotta az alapokat, és ezt fontos lenne tudni, mert enélkül talán nem is fog tudni mit kezdeni a válaszokkal.

2020. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor az 1-es választ írtam, teljesen biztos voltam benne, hogy nem ez a problémája a kérdezőnek. De ezt kérdezte, erre válaszoltam. :)
2020. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!