Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » WIN 10 OS-ben ajánlják a...

Spectator kérdése:

WIN 10 OS-ben ajánlják a régebbi programnyelven (Clipper) írt program fordítására a HB30-at és Harbor Project 3. 0 -át. Mindegyiket letöltöttem, de nem tudom mit lehet velük kezdeni?

Figyelt kérdés
DOSBox0.74-el tudok régebbi Win alatt készült programot futtatni. De módosításra, vagy új program fordítására nem találok eszközt. A HB30 és a Harbour Project 3.0-et még elindítani sem tudom, pedig sokat ígérőnek látszik. (A Mountolást nem értem és nem is sikerül).

#Compiler #HB30 #Harbor 3.0
2020. márc. 15. 19:37
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia!


Ha módositani akorod a forrást és le is szeretnéd forditani a módositást, akkor vagy a Clipper-t (régi DOS-os forditó) vagy az újabbak egyikét, az általad is emlitet Harbour forditót kell letölteni.


Clipper: Egy kis keresés után, még le lehet tölteni pl innen : [link]


Mivel 8 darab floppy image van becsomagolva a 7z-be, ezért ehhez kell még egy virtuális floppy kezelő program is, pl: [link] (itt kell mountolni a floppy imagéket)


Harbour: [link]


Ezt viszont én nem értem : "(A Mountolást nem értem és nem is sikerül)." mivel a "harbour-3.0.0-win.exe" nem kell bemuontolni sehová sem.


Megoldás lehet még, ha felraksz egy virtuális operációs rendszert, pl dos 6.22-őt és abba instalálod a dolgokat, majd ott is forditod le a programot, aztán forditás után, ki tudod tenni win10 alá, (vagy ha igy nem, jó akkor dolgozhatsz a virtuális operációs rendszer alatt is).


Sok sikert. Üdv.

2020. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ; A régi Clipper is bent van a gépben, de Win10 alatt nem indul. A Harbor úgyszintén bent van, de azt sem tudom elindítani. (van benne vagy 7-8 db. nnn.exe. Melyikkel kezdjem!)
2020. márc. 16. 19:59
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


A Harbor (és a Clipper is) egy parancssoros forditó, tehát elvileg a forditónak, meg kell adni a program nevét mint paramétert, valahogy igy (paranccsorban):


C:\hb30\bin\harbour.exe "program elérési útvonala\program neve.prg"

vagy ugyanez clipperrel :

c:\CP53\BIN\CLIPPER.EXE "program elérési utvonala\program neve.prg"


De ezek még nem EXE-t készitenek, hanem átmeneti fájlokat.


Harbor-ban a BIN mappában lévő HBMK2.EXE programmal lehet exe-t létrehozni ha megadod neki paraméterként a program utvonalát és nevet.


Clipperben, pedig a CL.BAT készit exe-t (szintén paramétereként meg kell neki adni a programot - de itt nem kell megadni a kiterjesztést).


Itt egy példakép Harbor és Hello Word : [link]


Sok sikert. Üdv.

2020. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!