Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ fejlesztés?

C++ fejlesztés?

Figyelt kérdés

Helló! 16 éves fiú vagyok. 4 hónapja tanulgatom itthon a C++ t, most, hogy nincs suli, egész nap csak ezzel a programnyelvvel foglalkozom. Mindig is az volt a célom, hogy programozó legyek. Lenne pár kérdésem, remélem tudtok rá válaszolni.

Nos először is, leírom, hogy milyen suliba járok, szóval Elektrotechnikára járok, most éppen áramot tanulunk ebben az évben. Egyetemre nem szeretnék menni, mert nincs rá sajnos lehetőségem.

Azt szeretném kérdezni, hogy egy Elektrotechnika végzettséggel lehet belőlem programozó?

Mi lenne a feladatom, C++ fejlesztőként? Addig eljutottam, hogy megtanultam az összes funkciót, Windows Terminalos programokat tudok eddig írni, matematikai számítások, stb.

Mennyire nehéz például játékot írni C++ ban?



2020. márc. 16. 16:03
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ha bekerülök egy céghez, mint C++ fejlesztő, elég tudásom lenne ahhoz, hogy ott dolgozzak, ha 2-3 évig itthon C++ -t tanulok?
2020. márc. 16. 16:04
 2/19 anonim ***** válasza:

"Egyetemre nem szeretnék menni, mert nincs rá sajnos lehetőségem."

- De van, úgy hívják, hogy diákhitel. Pont erre való.


"Azt szeretném kérdezni, hogy egy Elektrotechnika végzettséggel lehet belőlem programozó?"

- akár szakács, kertész vagy lóápoló végzettséggel is lehet belőled programozó. Az más kérdés, hogy ilyenekkel sokkal nehezebb bejutni egy állásinterjúra. Még az Elektrotechnika rendben is lenne, de azért a cégek is javarészben a diplomásokra hajtanak. A diploma egy belépő. Attól egy szakács is tudhat nagyon jól programozni, de a diploma mégis számít.


"Mi lenne a feladatom, C++ fejlesztőként?"

- elsősorban C++ programok írása, dokumentáció stb


"Addig eljutottam, hogy megtanultam az összes funkciót"

- Ezt hogy érted?


"Windows Terminalos programokat tudok eddig írni, matematikai számítások, stb."

- kezdetnek jó.


"Mennyire nehéz például játékot írni C++ ban?"

- ha a mai modern játékokra gondolsz akkor egyedül gyakorlatilag akkor is lehetetlen ha nagyon jó programozó vagy. A játékokat jellemzően többtucat ember fejleszti.

2020. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Látom jártas vagy a témában, szóval remélem nem gond, ha néha majd küldök neked privátot, mert tele vagyok kérdésekkel ilyen téren :D

Valójában én sem megyek egyetemre, pedig tudom, hogy a felsőfokú végzettségű embereket veszik fel mindenhová, majd utána jönnek azok akik csak középiskolát végeztek.

Nézegettem egy C++ fejlesztő állást neten.


Feladatok:

Fejlesztési folyamatban való aktív részvétel (tervezés, ráfordításbecslés, implementálás, fejlesztői teszt, hibakeresés és -javítás)

Vérelemző berendezések firmware-ének fejlesztése, refaktorálása

Fejlesztéshez kapcsolódó dokumentáció elkészítése

Verziókövető rendszerben történő adminisztráció

Új fejlesztési javaslatok kidolgozása,

Hibajegykezelő rendszerben történő adminisztráció

Társosztályokkal való együttműködés


Ahhoz, hogy ezeket megtudjam csinálni egyedül, mennyit kéne tanulnom?

Én csak attól félek, hogy tanulom 2-3 évig a programnyelvet, eljutok egy bizonyos szintre, majd az állásinterjún is felvételt nyerek, de mikor oda kerül a sor, hogy beülök az irodába és megvan a feladat, arra jövök rá, hogy ilyet nem tanultam, szóval egyetemen biztos mindent megtanítanak, de ha itthon tanulok és olyan feladatot kapok, amit nem tanultam akkor eléggé besz*pom :'D

2020. márc. 16. 16:14
 4/19 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az egyetemisták is otthon tanulnak meg programozni. Az egyetemi órák csak egy nagyon minimális alapot adnak. Gazdinfós vagyok, ebben a félévben kezdtem el programozni C++-ban, de te már most többet tudsz mint én. xd
2020. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Ne aggódj, az egyetemisták is otthon tanulnak meg programozni."

- Ez csak részben igaz. Rengeteg elméletet hallgatnak az előadások során amitől azok akik tényleg programozók lesznek előnyben vannak azokkal szemben akik csak otthon tanultak. A másik tényező, hogy a beadandók egyben feladatot is adnak, viszont aki magától tanul annak mindig kihívás az, hogy merre fejlődjön. A harmadik pedig - és ezt nem bántásként írom - még egy gazdinfóst sem láttam aki tud programozni.


Ahhoz, hogy ezeket megtudjam csinálni egyedül, mennyit kéne tanulnom?

- Éveket, illetve nagyon-nagyon-nagyon ajánlatos tudni angolul.



"eljutok egy bizonyos szintre, majd az állásinterjún is felvételt nyerek, de mikor oda kerül a sor, hogy beülök az irodába és megvan a feladat, arra jövök rá, hogy ilyet nem tanultam"

- ha felvettek akkor képes vagy rá.


"de ha itthon tanulok és olyan feladatot kapok, amit nem tanultam akkor eléggé besz*pom"

- ez pontosan így van. Két embert ismerek aki tényleg otthon tanult meg programozni és nagyon jók. De ők kb zsenik és ezzel tudják bizonyos hiányosságaikat kompenzálni. A nagy többség nem ilyen, hanem átlagos. Ők nem tudnak otthon megtanulni rendesen programozni, mert a programozás az nem csak annyi, hogy írom a sorokat, hanem egy csomó technológia, tervezési módszertan, dokumentáció, elmélet, csapatmunka stb, amit otthon szinte lehetetlen magadtól elsajátítani. Illetve még egyszer: otthon nagyon nehéz fejlődni egy bizonyos szint után mivel nincs egy rendes tematika, ami vezetné az embert.

2020. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szóval akkor hagyjam az egészet? :D

Vagy még csináljam 2-3 évig, és talán lesz jó munkahelyem

2020. márc. 16. 17:00
 7/19 anonim ***** válasza:

"Mennyire nehéz például játékot írni C++ ban?"

Szedd le az UE4 et, csinálj tutorialokat aztán meglátod. Attól függ mit akarsz csinálni, modern AAA játékokat 50-500 ember csinálja 2-5 évig, ezekkel nyilvánvalóan nem fogsz konkurálni soha, de ez nem azt jelenti hogy nem lehet egyedül jó játékot csinálni, csak tudnod kell mi az amit egyedül meg tudsz csinálni.


#5 az hogy otthon tanulsz nem azt jelenti hogy magadtól tanulsz, ugyanazokhoz a könyvekhez fér hozzá mindenki. Nem felesleges az iskola, mert hogy lenne az, de teljesen tanulható anélkül is hogy szakiskolába járnál. Igaz ez minden elméleti anyagra, ha jó tanárod van sokkal egyszerűbb a dolog, de őszintén, nem valószínű hogy jó tanárod lesz, a saját tapasztalatom az, hogy az átlag tanár annyival nyújt többet hogy hangosan elmondja az anyagot, ha valamit nem értesz(hacsak nem faék egyszerű a probléma) akkor magadra vagy utalva.

2020. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Elektronikát tanulsz? Tanulj akkor inkább C-t a a C++ helyett. :) Sokkal hasznosabb dolgokat tudsz csinálni, akár mikrovezérlőkkel is.
2020. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy amiket felsoroltál példákat, azok sem C++-ban fognak elkészülni, hanem C-ben. :).
2020. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Vagyis egy részük.. ami az orvostudományhoz tartozik, oda C-ben fognak fejleszteni az 100%.
2020. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!