Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezeket hogy célszerű megoldani...

Ezeket hogy célszerű megoldani? Fragment? (Adroid Studio - Kotlin)

Figyelt kérdés

Szóval a main activity-ben van egy recycleview, ami megjelenít 5-6 különböző képet egymás alatt és ezek szolgálnának menüként.


Viszont elég kezdő vagyok és nem nagyon tudom mi lenne célszerű, meg hogyan kell csinálni.

Azt szeretném elérni, hogy a menükre kattintva, mindig más és más oldalra vinne át.

Addig jutottam, hogy bármelyikre is rányomok, mindig ugyanarra az oldalra dob át.

Ekkor jött a probléma, hogy hogy tudok adni a recycleview-ban lévő képeknek különböző id-kat adni, hogy aztán mindegyiket más-más oldalra irányítsam megnyomásakor?

Vagy ez nem szükséges?

Esetlen hagyjam így, hogy mindegyik gomb ugyanoda visz át, de csináljak fragment-eket ami miatt "olyan lenne" mintha más oldalra vinne át? Az egyszerűbb lenne?

De itt megint problémám van, hogy hogyan érem el azt, hogy főoldalon megnyomott menü a megfelelő fragmenttel hozza fel az új oldalt? Vagyis nem tudom hogyan "idézzem meg" a recycleview-ban lévő menüket egyesével külön-külön, hogy dolgozásra bírjam.


Sajnos a neten nem igazán találtam még semmit, de folyamatosan keresgélek.

Tudnátok segíteni esetleg linkekkel/tippekkel, meg ötletekkel hol keresgéljek?

(Angol source jöhet)



2020. márc. 23. 23:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!