Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonhoz milyen fejlesztői...

Pythonhoz milyen fejlesztői környezetet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Ubuntu-t 19.10-et használok. Szeretném kipróbálni a programozást, de sehol nem írják hogy hogyan lehet telepíteni egy szerencsétlen fejlesztői környezetet. A visualstusdio code fent van, de abba meg nem tudom a powershellt betenni. Nincs leírás sehol az egész google-n!!!!!!!!!
2020. ápr. 7. 23:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jó mindegy gedit-et használom.
2020. ápr. 8. 00:12
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Synapticba írd be, hogy "python ide", vagy valami hasonlót... és mutat párat. :)

Google: [link]

első találat: "8 Best Python IDEs for Linux Programmers - Tecmint"


De hogy konkretizáljuk: ha nem riadsz el a fapados dolgoktól, a GEdit remek szerkesztő, bár nekem annyira nem tetszik, hogy azt az Apple-ös minimalizmust átvették amenüket illetően. A régi jobban tetszett. (Bár ez legyen a legnagyobb bajom az informatikában. :D)

A minimalista kódszerkesztők között van még az Xed, vagy a Midnight Commander szerkesztője, a Midnight Editor.

Aztán telepítheted a Python alapértelmezett IDE-jét, az Idle-t.

Kicsit komolyabb az eric.

De itt még másikakat is felsorolnak: [link]

Szerintem van bőven miből válogatni. :) Én még nem futottam bele olyasmibe Linuxon, ami legalább vázlatosan ne lett volna leírva valahol.

(Egyébként hogy kerül ide a powershell?)

2020. ápr. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek neked powershell?
2020. ápr. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nekem nem kellene, de én innen néztem a telepítést. A visualstudio code-ot felraktam, de nekem alapból a bash shellt hozza be a terminálban, neki meg vmilyen powershell van, és le tudja már ott futtatni.


https://www.youtube.com/watch?v=U4tBaFuLEzY&list=PLHy9dqpjOX..

2020. ápr. 8. 00:47
 5/14 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 8. 00:48
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg nem értem, hogy miért vagy ennyire rászállva arra a nyomorult PowerShellre. Mint valami beakadt lemez. Felteszel valami nyamvadt IDE-t, itt is ajánlottunk már párat, neten rákeresve is találsz egy tucatnyit, mit kell ezek után még PowerShellben szerencsétlenkedni? Elindítod az IDE-t, és elkezded írni a programot. Ennyi.

Mókolni meg ráérsz akkor, amikor már legalább egy középhaladó szintű algoritmust össze tudsz dobni.

Nem kevés ideje foglalkozok programozással, és annak a tanításával. Jópár tanulót felkészítettem már az emelt érettségire, meg úgy ánblokk a továbbtanulásra. De soha, senkinél nem tartott pár percnél tovább a fejlesztőkörnyezet telepítése. Akár Windowsról, akár Linuxról legyen is szó. Mindenfélét mókolni meg ráérnek akkor, ha már fennakadés nélkül képesek algoritmizálni. A legtöbb Python-tanuló ott siklik félre, hogy mást nem csinál, mint kiegészítőket telepít. Össze kell adni 20 számot, mit csinál? Dehogy alkalmazza az összegzési tételt, hanem két óra ráfordítással keres olyan komponenst, ami elvégzi helyette. (Vagy nem, ha éppen bugos.) Aztán amikor egy kicsivel nagyobbacska programot kéne összedobni, akkor meg megáll a tudomány, mert a 20. bővítmény telepítése után elveszíti a fonalat...

Miért kell ezt túlbonyolítani, meg a létező legnyakatekertebben megoldani?

Felrakod valamelyik IDE-t. Linuxon ehhez még letöltögetni sem kell, mert elindítod a Synapticot, rákeresel mittudomén az Eric-re, és telepíted. Bezárod a Synapticot, és nem, nem a PowerShellre kezdesz el ráizgulni, hanem elindítod azt a nyamvadt Eric IDE-t. És elkezded benne írni azt a nyomorult programot. Ha ennyit nem bírsz megérteni, és még mindig azon a tetves PowerShellen rugózol, akkor kapcsold ki a gépedet, hirdesd meg Vaterán, add el, és menj rakodómunkásnak a TESCOba, mert a programozás baromira nem való neked.

Arról a gyökér videóról meg szállj már le! Igen, csinált valami kókler egy összegányolt telepítésről videót, minél kevesebb háttérismeretet belecsempészve... nem kéne ám az első random Youtube-videót szentírásnak tekinteni! Ugord át azokat a részeket, ahol telepít, ha neked annyira nehéz felfogni, hogy "másképp is lehet". Vagy keress egy értelmes tutorialt, ne olyat, aki úgy kezdi, hogy széjjelbuherálja a rendszert.

És ha már Linuxozol, akkor ne a Windows-szoftvereket majmold! Elfuttat a Wine sok mindent... de minek, amikor van natív, stabil és gyors alternatíva?

Az meg külön ciki, hogy programozni akarsz, de egy alapszintű keresés is már nehézséget okoz.

2020. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a kedves privát üzenetet, a szükséges intézkedéseket megtettem.

De azért megsúgom: nem fenyegetőzni kéne primitív hangnemben, hanem esetleg felfogni azt, amit írtunk.

De tudod, mit? Akkor gondolkodás nélkül másold le, amit abban a zs-kategóriás videóban mutatnak. De ne gyere ide rinyálni, ha valami nem megy.

2020. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként meg: többen is azon gyötrődünk, hogy segítsünk abban, hogy te elindulhass a programozás irányába. De ahelyett, hogy bármit figyelembe vennél, amit mondunk, te csak mint egy beakadt lemez, ismételgeted, hogy powershell, powershell, powershell. Nem velünk van a probléma. Elmondtuk, hogy mit csinálj. Ebben, és a másik kérdésedben is. Azt is, hogy talán ha nemmegy, akkor ne annak a videónak az utasításait kövesd. Vannak ezerszer értelmesebb tutorialok. Itt egyedül te vagy az, aki értetlenkedik. Egyébként nem tudom, mi lehet az, amihez szerinted én h*lye vagyok, te meg olyan hú, de király, de hogy az nem a helyesírás, és nem is a logika, az biztos.
2020. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszed nekem nincs diplomám! Szerinted csak te értesz mindenhez? Miért kell menőzni! Másokkal takarózol? Már előtted is megírták a választ, sőt már az első kommentem az volt, hogy jól van használom a gedit-et. Persze neked ide kellett jönni csak azért hogy kiélhesd elnyomott lényed, hogy valamivel kompenzálj! Senki nem volt kíváncsi a kioktató rinyalasodra! Persze ha élőben lennénk be húznád a kis farkad, de itt lehet névtelenül beszólogatni, utána meg vagy háborodva! Mondtam már neked ha gondod van beszéljük meg élőbe! Mi van nem vagy ferfi, vagy mi van! Ha meg nincs problémád akkor fékezz a stílusodon, mert gyorsan be fogják verni a képed! Ráadásul másokkal takarózol. Akik érdemben írtak nekik köszönöm. Könnyű egy laikust lekezelni, menjél magadnak a géped elé aztán élvezkedj a tudásodra, önelégült ripacs!
2020. ápr. 8. 15:07
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Ahhoz képest, hogy a diplomáddal hencegsz, a helyesírásod egy alsó tagozatos szintjén sincs.

A szövegértésed meg főleg nem.

De miért nem beszélünk arról, hogy megcsináltad-e, amiket írtunk? Elkészítetted már az első Python-programodat?

2020. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!