Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programban kezdjek el...

Milyen programban kezdjek el C-ben programozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni programozni C-ben (C, C++) és nem tudom hogyan kezdjem el. Számítógépen futtatható programot szeretnék írni. Olyan program kellene amit viszonylag könnyen tudok telepíteni, nagyon népszerű, egyszerű, és könnyen megtanulható a kezelése. Tudnátok ajánlani ilyet?


Köszi előre is!


2020. ápr. 14. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Visual Studio 2019 community. Mármint igen vannak sokkal sokkal egyszeeűbbek, de ez a legnépszerűbb és az alap dolgok egyáltalán nem nehezek és gyorsan megtanulható minden benne.
2020. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

VS jó tényleg en szeretem, de én nem abban kezdenék túl sok a funkció és engem idegesített anno hogy nem tudtam mi mire való. :D


[link]


Ez egyszerű, könnyen kezelhető. Kezdőknek tökéletes.


Sok sikert!

2020. ápr. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Geany tényleg jó, vagy ami még javaslok, az a CodeBlocks.
2020. ápr. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Qt creator. Plusz nem volt kérdés, de Linuxot használj, ha nem akarod magad szivatni, Windowson kényelmetlen C/C++ könyvtárakkal dolgozni.
2020. ápr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Én is linuxos vagyok, de azért ha nem akar a nulladik napon idétlenül mókolni, akkor nem fog ilyen problémákba belefutni. A #include meg macera nélkül működik VS-ban is...


Kérdező: Itt körberágták már ezt a témát: [link]

A kérdés, hogy mennyire fontos neked egy díszes, jól kinéző GUI? Ha számít, akkor Visual Studio. Ha nem, akkor GCC, amit pl. a Mingw is tartalmaz. (Vagy Linuxosabb lelkűek feltehetik a Cygwin-t, amire két kattintással telepíthető a GCC, már ha alapértelmezetten nem települ.) Szerkesztőnek meg mondjuk egy Notepad2-t, vagy Notepad++-t használhatsz.

A kettő közötti megoldás pl. a Dev-C++. Azért nem akkora ágyú, mint a VS, de nem is olyan puritán, mint egy Notepad++. Beépítve tartalmaz valamilyen GCC-variánst.


Ha pedig Linuxról lenne szó (hiszen nem mondtad, hogy Windowst használsz-e), akkor ott alapból települ a GCC. Disztribúciótól függ, hogy a g++ is települ-e, de ha nem, az is egyetlen paranccsal telepíthető. Szerkesztőnek meg mondjuk a Midnight Commander szerkesztője (Midnight Editor) kezdő szinten tökéletes, de ha ez túl minimalista, akkor kipróbálhatod mondjuk az Anjuta-t, QT Creatort, KDevelop-ot, stb...

2020. ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Visual Studio. Ha nem, akkor GCC"

Csak azért szólok, hogy a kérdezőt ne keverjük meg: Egyrészt van a fordító környezet, másrészt a kódszerkesztő vagy fejlesztői környezet. A Visual Studio, CodeBlocks, Geany, Notepad, stb., ezek a forráskód írásában segítenek és egyszerűsítik, segítik a végén a fordítást. A gcc, g++, mingw, stb., ezek pedig fordítók (fordítói környezetek részei), amikhez pl. tartozik egy könyvtár készlet. Ezek akkor kerülnek elő, amikor a forráskód már összeállt valamilyen szinten.

Én azt javaslom, első lépésként csinálj egy minimál HelloWorld.c forrást, és parancssorban próbáld lefordítani, hogy értsd, mi a különbség a fentiek között. Utána válassz egy szimpatikus "szerkesztőt", ami a háttérben már megoldja a fordítást valamelyik eszközzel.

2020. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!