Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez egy tényleges BUG a program...

Ez egy tényleges BUG a programomban hogyha katt a kezelőfelületre majd Ctrl + Space akkor ugyanaz a hatása?

Figyelt kérdés

Írtam html, css, javascript nyelveken egy kódoló programot. Magyaroknak szól minek értelmében szó szerinti fordításban tudnak ukrán betűkkel írni. Ehhez csatoltam egy nem teljesen kész leírást (kezelőfelület panel). Ha ezt megnyitom

Egér > bal kattintással;

Utána ugyanígy nyitogatni és zárogatni tudom Ctrl + Space lenyomásával.

Ezt nem programoztam bele - hogy tudjon ilyet.

Akkor ez most BUG-nak számít?

A Ctrl billentyű lenyomására egy C(sz) betűt raktam, a Space-re pedig szóközt.

De nem kódoltam ezeket egybe.

Az oldal:


[link]


És a forrása:


[link]



2020. ápr. 15. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a ctrl space-szel nyitod és zárod, hanem magával a space-szel önmagában.... mert az egy button.. és a buttont meg lehet nyomni space-szel vagy enterrrel, ez mindenhol így van.


Akkor bug, ha úgy gondolod, hogy az... ez esetben tiltsd le.

2020. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azta tényleg =D És hogyan tiltsam le? Ilyesfajta tiltást még soha nem írtam =D

#köszönöm (=

2020. ápr. 15. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. én a button onkeydown-jára tennék rá egy eseménykezelőt, de majd a javascripesek megmondják hogy szokás ez 2020-ban. Én szerencsére eltávolodtam a web-től 5+ éve.
2020. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
=D köszi (=
2020. ápr. 15. 22:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor történik, ha a button focus-ban van (mikor megnyomod, akkor ez automatikus, a valamilyen border vagy outline jelzi, böngészőfüggő).


Azt kell megakadályozni, hogy megkapja a focust, valahogy így:


toggle.addEventListener('mousedown', function (event) { event.preventDefault(); });


Egyébként ötletes program, esetleg lehetne tovább variálni, mondjuk választható modális vezérlést adni neki. Azaz valamilyen billentyűvel lehetne kapcsolgatni a két ábécé között, mondjuk ctrl. Amikor pedig ukrán módban vagy, akkor megjeleníteni a tippeket, hogy melyik billentyű milyet fog írni.

(ez kicsit hasonlít arra, mikor mondjuk a telefonon átkapcsolsz oda, ahol írásjelek vagy emojik vannak)

2020. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!