Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A koronavírus járvány miatt...

A koronavírus járvány miatt új szoftverfejlesztőket felvételiztetnek, vagy ebben a szektorban is létszámstop van?

Figyelt kérdés

Ahol Ti dolgoztok pl van létszámstop, vagy továbbra is vannak felvételiztetések?


Konkrétan én télen fejeztem be az egyetemet (BSc), kíváncsiságból elkezdtem az MSc első félévét, de úgy döntöttem, hogy inkább elhelyezkednék (C++/Java, esetleg embedded C). Kíváncsiságból jelentkeztem 2 helyere (embedded C, néhány napja adták fel a hirdetést), de 2 napja visszajelzést sem kaptam.


Felesleges a járványügyi korlátozások ideje alatt jelentkeznem?


((egyébként Ti most bejártok vagy home office van?))


2020. ápr. 16. 18:23
 1/7 A kérdező kommentje:
a címet elírtad, azt akartam írni h A koronavírus járvány **ALATT
2020. ápr. 16. 18:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresnek most is, de jellemzően nem juniorokat.
2020. ápr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol hogyan. Nálunk most nem nagyon mennek felvételiztetések, annak ellenére, hogy a járvány előtt masszív bővülés volt idénre betervezve. És igen, Home Office van.
2020. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén? Sok jóra nem számíts. Pár cégtől jópár embert elküldtek az utóbbi hetekben, aki teheti most rájuk vadászik. Pl mi is inkább seniort keresünk, a juniorok felvételét kapásból felfüggesztettük, mert seniort amúgy jóval nehezebb felvenni, juniorból tucatszám van.
2020. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Home office van. Nálunk majdnem teljesen leállították a felvételt és több más helyen is ugyanezt láttam.

Jelentkezni nem felesleges, elvégre kell állás vagy nem?


Pályakezdőként azért nem túl jók a lehetőségeid, békeidőben sem lennének azok. Ahogy írták felettem, juniorból mindig is lehetett válogatni.

C-t és cpp-t mindenki tanul egyetemen, így sokan ezzel próbálnak elhelyezkedni, ráadásul az utóbbi években erősen szűkültek a lehetőségek ezen a területen. Az NNG most önt rá a piacra egy rakás jóárasított tapasztalt cpp fejlesztőt, ez sem segít a helyzeten.


De ettől még jelentkezz mindenre, ami kicsit is érdekel, hátha bejön valamelyik hely.

2020. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 17. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:

#5:

"C-t és cpp-t mindenki tanul egyetemen"


Minálunk mérnökinformatika szakon C-t és cpp-t nem tanítottak/tanultunk. Az én egyetememen többek között C#-t, F#-t, Python tanítanak/tanulunk mérnökinformatika szakon.

2020. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!