Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen a programozói élet?

Milyen a programozói élet?

Figyelt kérdés
Igaz az hogy szinte egész nap azt kell csinálni ha komolyan belekezdessz? Meg a 8 órás munka mellett még tanulni is kell otthon, gyakorolni? Mivel folyamatosan újul a technológia. Így hogy marad idő szórakozásra, barátokra,családra, esetleg barátnőre? És az utazásról,nyaralásról még nem is beszéltem. Én mindig attól féltem ebben a szakmában hogy soha semmi másra nem jut majd idő a munkán kívül és hogy ez nekem esélytelen, mert én szeretek csavarogni mindig, nem egy otthonülős fajta vagyok. Így esélytelen lenne? Nem szeretem az olyan szakmákat amelyeket nagyon könnyen meg lehet tanulni. Minél egyszerűbb megtanulni valamit, annál gyorsabban megunom. Az összetett dolgokat szeretem. Ilyen a programozás. Egyszer régebben még belekezdtem önszorgalomból, de rájöttem hogy így nem megy. Be kell íratkoznom valamilyen tanfolyamra majd. De először érdekelne a programozók véleménye. Aki programozóként dolgozik, nektek milyen egy átlagos napotok? Tényleg szinte az egész napotok a programozásról szól?
2020. ápr. 18. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Attól függ, hogy milyen szakmai céljaid vannak.

Vannak, akik sok éves szakmai tapasztalattal is REST API-kat írogatnak, már egy bináris fa tükrözése is nehézséget okoz nekik, munkaidőn kívül leszarják a programozást (ha tehetik, akkor munkaidőben is) és így is több százezreket keresnek.


Komolyabb fizud így nyilván nem lesz, de egy normális életszínvonal fenntartásához bőven jó ez is.

2020. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Arra van időd amire szánsz. Minden munkakör folyamatos tanulással jár. Ma már nincs olyan hogy elvégzel egy szakmát és 50 évig csinálod változatlanul. Utazni nyaralni miért ne lehetne? A programozás nem helyhez kötött, nem kell bent ülnöd egy irodában 9-től 5-ig. Bárhonnan csinálhatod. Én freelancerként dolgozok mellette bejártam a világot.
2020. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Elég napi 8 órát ott lenni a gépnél, de ha nincs hajtás, akkor napi 1-2 órát tudsz tanulásra szánni munka közben. Így munkaidőn kívűl már nem kell és fejlődni is tudsz.
2021. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!