Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mitől nem megy a programom? C#

Mitől nem megy a programom? C#

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem mit rontottam el. :(



using System;

using System.Collections.Generic;

using System.Linq;

using System.Text;

using System.Threading.Tasks;


namespace _1

{

class Program

{

static void Main(string[] args)

{

int i, m= 0, f = 0, k = 0, j = 0, q = 0, a = 0, s = 0, x = 0, u = 0, h = 28;

int[] n = new int[h];

Random y = new Random();

for (i = 0; i < h; i++)

{

n[i] = y.Next(-10, 10);

if (n[i] > 0)

{

a = 1 + a;

}

if (n[i] < 0)

{

q = 1 + q;

}

if (n[i] == 7)

{

j = 1 + j;

}

s = n[i] + s;

if (n[i] < 0)

{

k = k + n[i];

}

Console.WriteLine();

f = n[0]; m = n[0];

for (i = 1; i < 10; i++)

{

if (n[i] > f)

{

f = n[i];

}

if (n[i] < m)

{

m = n[i];

}

}

if (n[i] > x)

{

x = n[i];

}

if (n[i] < u)

{

u = n[i];

}

}

Console.WriteLine("a, pozitívek {0}", a);

Console.WriteLine("a, negatívok {0}",q);

Console.WriteLine("b, hetes {0}",j);

Console.WriteLine("c, összeg {0}",s);

Console.WriteLine("c, átlag {0}",s / h);

Console.WriteLine("d,negatív átlag: {0}",k / q);

Console.WriteLine("e, kissebbik: {0}", u);

Console.WriteLine("e, nagyobbik: {0}", x);

Console.WriteLine("h, minimum{0} maximum{1}", m, f);

Console.ReadLine();

}

}

}



2020. ápr. 21. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán mit kéne csinálnia ennek a foshalomnak?
2020. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gooku ***** válasza:

Vélhetően a nem megfelelő kapcsos zárójelezések okozhatják a problémát.

Például látok sok if-et az első for cikluson belül, ráadásul a másik for ciklus is benne van.

A második for ciklus pedig nem tartalmazza az összes if-es adatszerkezetet, ami utána van, csak az első for ciklus tartalmazza ezeket.

Tényleg jó lenne tudni, hogy mi a program célja, de a kiiratásokból arra a következtetésre jutok, hogy adatok közötti kapcsolatokról van szó, ezen kívül a min.-max. kiválasztás tétele van terítéken.


Mégha működne is, nem célravezető ez a programírás.

Könnyebben olvashatónak kellene lennie.

Ha ez a GYK hibája, akkor persze ez tárgytalan.

2020. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A működésképtelenséget a cikluson belüli - az első 10 elem minimumát/maximumát kereső - ciklus okozza: ugyanaz a ciklusváltozója. Ki kellene szedni a ciklusból, vagy felszámolni és más módon megkeresni az első 10 szám minimumát/maximumát (mondjuk egy feltétellel ellenőrzöd, hogy hányadik számnál jársz).


Egyébként teljesen áttekinthetetlen a kód - és ez nem csak a Gyakorikérdésekbe indentálatlanul beömlesztés a felelős, hanem az egy betűs, funkciójukat nem tükröző változónevek is.


Mert egy ciklusváltozónál még elfogadható az i - mert szokás - de egy a helyett lehetne pozitivek, q helyett negativok, n helyett szamok (igen, ékezetek nélkül!), h helyett darab, satöbbi... (és vonatkoztassunk el attól, hogy változóneveket az "iparban" szokás angol nyelven irni - itt szemmel láthatólag kezdő tanulóról van szó).

2020. ápr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

@#2: „Ha ez a GYK hibája, akkor persze ez tárgytalan.”


A GyK-nak nem hibája, viszont ismert (és alighanem szándékosan megtartott) tulajdonsága. Az oldal fennállása óta állandóan kérjük a hasonló kérdéseknél, hogy a kérdező ne ide írja a kódot, és kivált ne a kérdésbe – arra valók a kódmegosztó oldalak, amelyek nem rontják el a behúzásokat, nem szúrnak be fölösleges sorokat, és nem kell miattuk a kérdés minden egyes oldalán búvárruhát ölteni, hogy le tudjunk merülni a válaszokig. De persze, hogy ez a kényelmesebb, meg a Józsi is tapló volt a múltkor, aztán mégis kapott választ, minek törje magát az ember...


Nix tárgytalan. A minimum az, hogy ne maradjon említetlenül.

2020. ápr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!