Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Codeblocks nem akar buildelni,...

Codeblocks nem akar buildelni, build log: nothing to be done. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Codeblocksba kaptam egy hibát, simán lefutattam egy programot, amit egy ideje már írok, amire kaptam egy érdekes hibakodot, onnantól kezdve semmit nem futtatott le. Tekintve arra, hogy mennyire nem felhasználóbarát a program, és hibajavítást se kaptam googlen újratelepítettem az egészet compilerrel együtt, amit fel is ismert de semmit nem tud buildelni. Amikor rámegyek a futtatásra akkor megkér, hogy egyszer buildeljem, buildelem de kiirja hogy nothing to be done...



-------------- Build: Debug in probalkozasacompilerrel (compiler: GNU GCC Compiler)---------------


mingw32-make.exe -o bin\Debug\probalkozasacompilerrel.exe obj\Debug\main.o

mingw32-make.exe: Nothing to be done for 'obj\Debug\main.o'.

Process terminated with status 0 (0 minute(s), 0 second(s))

0 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s))



2020. ápr. 24. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem rossz a Code::Blocks, csak kicsit csodabogaraknak való.

Windowson ezért ajánlják sokan a Visual Studiót, van ingyenes változata is, és bár annyit eszik, hogy külön erőmű kell hozzá, de nem is szokott vele probléma lenni.

Vagy az ellentétes oldal: használhatsz egyszerű parancssori fordítót. Gyanítom, hogy a Mingw GCC-je is képes erre, de ha kicsit elvarázsoltabb vagy, a Cygwinnel is tehetsz egy próbát.

Linuxon meg eleve parancssorból szoktam fordítani.

Egy IDE tök kényelmes tud lenni, de véleményem szerint sokszor "ágyúval verébre" effektus az egész.

Egyébként a hibakódra ha emlékszel, az sokat segítene...

2020. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Process returned 4258096 (0x40F930)


Ez volt a kód

2020. ápr. 24. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
És parancssorból sikerült meghívnod a compilert?
2020. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nothing to be done"

Ments rá a forrásfájlokra, hogy a dátumuk frissüljön, és úgy build.

2020. máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, az se rossz ötlet, amit 4. ajánl.
2020. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ez nem hiba, csak nem dolgozik feleslegesen a fordító. Ha mondjuk van pár száz fordítási egységed, akkor csúnya lenne az összes tárgykódot újrafordítani, ha csak az egyiket módosítottad.
2020. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy mit tegyek, hogy menjen.
2020. máj. 27. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!