Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Palkovics azt mondta hogy a...

Palkovics azt mondta hogy a munkanélkülivé vált takarító menjen el programozónak, s hogy a képzése 95-át támogatják. Lett ebből valami? Hol lehet ilyesmire jelentkezni?

Figyelt kérdés
Ráadásul én nem is takarító vagyok hanem van egy középfokú műszaki végzettségem, és hobby szinten programozással is foglalkozom, így nem lenne annyira idegen mint annak aki 8 általánossal takarító.
2020. ápr. 27. 15:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%

Palkvics nyilván a szokásos inkompetens hülye, aki még ha értené is ezt az iparágat, akkor se méltóztatott megkérdezni a miújságot. Tehát jelenleg az iparban sorra mondják vissza a megrendeléseket, relatíve sok magasan képzett embert el is bocsájtottak. A cégek nagyrésze kivár létszámstoppal, akik bővülnek még ők is óvatosabban teszik. Magyarul most nőtt a kínálat képzett programozóból és csökkent az igény. Továbbá közben nyilván pályakezdők is végeznek, akiket a piac meg most nem akar felvenni, tehát feltorlódnak. Kérdem én, ki fogja felvenni az átképzett takarítót azzal szemben, aki most végez, nem kap melót ezért mivel más dolga nincs addig is képzi magát? Senki. Na jó, ha szuper szorgalmas és lelkes akkor lehet, de ez lesz a kisebbség. Szóval nyilván az lesz, hogy majd most elmegy a sok ember képzésre, aztán jön a pofáraesés, mikor nincs meló.

Egyébként tudomásom szerint a támogatás kamatmentes diákhitelt jelent, tehát ugyanúgy vissza kell majd fizetni.

2020. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
68%

A kérdésben szereplő úriember - a kormány többi tagjához hasonlóan - finoman szólva sem jár két lábbal a földön.

Nem tudom, hogy ez most mennyire trollkérdés, de ha te ezt tényleg reálisnak gondoltad, akkor nem igazán van meg az a képességed, ami egy jó programozónak szükséges. ;)

2020. ápr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
jol értem hogy egy jo programozonak az kell hogy ne tudjon szaván fogni valakit?
2020. ápr. 27. 17:10
 4/36 anonim ***** válasza:

Inkább az kell egy programozónak, hogy magától is megtaláljon mindent az interneten, például a google segítségével. Aki itt teszi fel azt a kérdést, amit elsőknek kiadna a google, az erősen megkérdőjelezhető.

A programozás amúgy is készség, nem igazán tanulható, sosem voltam oda ezekért a "csodaiskolákért".

De amúgy codecool, greenfox... mind tart ilyen állami lehúzós képzést.

2020. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
jól értem hogy neked még érettségid sincs? így már érthető hogy miért ez a "véleményed"
2020. ápr. 27. 17:55
 6/36 A kérdező kommentje:
és az is érthető, hogy miért kevered össze a google keresést a programozással
2020. ápr. 27. 17:56
 7/36 anonim ***** válasza:
Tévedsz, BSc diplomás mérnökinformatikus vagyok, programozóként dolgozok. Ez nem vélemény, hanem tény.
2020. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
vagyis a te esetedben már nem gond a csodaiskola, csak másoktól sajnálod.
2020. ápr. 27. 20:52
 9/36 anonim ***** válasza:

Nem sajnálom másoktól.

Tudom, mit tanítanak ott, és az ott végzettek nagy része semmilyen munkára nem alkalmas. Vagy talán valaki elhinné, hogy 2 hónap alatt megtanítanak mindent úgy, mint egyetemen 4 év alatt?


Betanítják őket pár robot-munkára, de komplex feladatokat sosem tudnak megoldani, mert nem tanították nekik. Nincsen meg nekik a tervezői szemlélet.

És ez nem a véleményem, hanem a tapasztalatom.

Persze, rá lehet fogni, hogy programozó, de annak a legalja lesz, és nem sokkal kap többet, mint minimálbér, előrelépési lehetősége meg nincsen, mert nem tanult eleget. Nem ismerik a tervezési mintákat, a clean code elveket, és még sorolhatnám, de rögtön munkába lehet őket állítani, rabszolgának, aki ugyanazt csinálja 20 évig.

Az alapkérdésedre adok egy észrevételt: "nem lenne annyira idegen, mint 8 általánossal"

Palkovics programjában is az érettségi alapköetelmény.

Ennek ellenére, ha szeretnéd, csináld meg, de sokkal több kell egy ilyen bazidrága keveset adó képzésnél ahhoz, hogy piacképes legyél. (és ne értsd félre, nem egyetemre gondolok, bár annak megvan a maga értéke, hanem a folytonos tanulás, a programozói személet, a friss trendek követése...)

2020. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
és azt egyetemen tanultad hogy egy ostoba működésképtelen ellenpéldával próbálsz valamit becsmérelni ahelyett hogy értelmes dolgot hoznál fel példának? és megsúgom neked, egyetemre is csak érettségizettek mehetnek.
2020. ápr. 27. 21:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!