Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fél év alatt reális elérni...

Fél év alatt reális elérni ezt a szintet?

Figyelt kérdés
0-ról kezdeni a programozást és fél év alatt már azon a szinten lenni, hogy mondjuk egy étteremnek meg tudd írni a rendelés menedzsment szoftverjét és mindez még nézzen is ki jól, használható legyen élesben. (Asztalfoglalás, rendelésfelvétel, rendelések/vendégek nyilvántartása stb.)
2020. máj. 3. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2020. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

De lehetséges elméleti síkon. Ha nem dolgozol semmit, akkor napi 15 órát rá tudsz szánni, amiből 3 óra legyen pihizés, kajálás stb... szóval 12 órát tudod tanulni. Ha egy héten 6 napot foglalkozol vele így és csak 4 hetet számolunk egy hónapnak, akkor az 1728 óra fél év alatt, ami bőven elég egy olyan szoftver megírására.

Viszont a gyakorlatban több problémával is szembesülsz majd. Egyrészt az elején képtelen leszel 2-3 óránál többet programozni, másrészt nehéz lesz mindig valami érdekes dolgot találnod hogy a hardcore prog tanulásod ne legyen unalmas később sem.


Viszont gyakorlatban is kivitelezhető ez, ha csak pythont tanulsz meg. Feltételezem dolgozol / sulizol, de még így is teljesen reális lenne egy olyam szoftver pythonban fél év alatt. Erre a magyarázat az az, hogy rengeteg előre megírt könyvtár van és a nyelv is egyszerű.

Pl én csináltam egy tükörbe épitett kijelzőrendszert, ami felismeri az arcod és az alapján üdvözöl, majd kiírja milyen idő lesz ma és hasonlók. Nehéz volt? Nem, mert végig csak könyvtárakból hívogattam meg, persze maga a tükör megcsinálása azért hard volt (de mérnökinfós voltam, szóval nem indultam a nulláról). Ugyan ezt C++-ba és könyvtárak nélkül nem tudtam volna megcsinálni, pedig C++ programozókémt dolgozok.


Szóval ha tényleg van időd programozni és szereted is ezt az egészet, akkor lehetséges bármilyen nyelven ez a szint. Viszont azt ne felejtsd el, hogy ez nem egy nehéz dolog. Szóval a GUI nem lenne bonyolult hozzá, magas szintű SQL-t se igényelne, csak egy megfelelő OOP szemlélet és gyakorlat kellene hozzá. Szóval ez nem lenne egy junior szint ha dolgozni szeretnél, viszont egy project munkának kiváló lenne.

2020. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsi eséllyel. Maga a szoftver 0-ról megírható "elméletben". Hogy mennyire lesz biztonságos, és mennyire lesz "feltörhető" az már kérdéses.
2020. máj. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki nagyon elhivatott, nagyon érdeklődő és mellé nem is hülye, az fél év után talán össze tud taknyolni, gányolni valamit, ami ugyan működik, de pénzt nem ad érte senki.
2020. máj. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, de sok a duma, mutasd a kodot.
2020. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!