Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet elhelyezkedni...

Hogy lehet elhelyezkedni programozóként egy 6 hónapos bootcamp után?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a gyorstalpalós bootcampek, amik most online is indulnak a covid19 miatt. Én jelenleg mérnökinfó bsc-re járok, de elég nehezen megy így távoktatásban a tárgyak nagyrésze. Gondolkozom, hogy passziváltatok egy félévet és elvégzek egy ilyen Full Stack Java bootcampet mondjuk a progmasters-nél.


Nézegettem az álláshírdetéseket, és minden junior állásnál elvárás a tapasztalat, a legtöbbhöz viszont diploma sem szükséges. Szóval hogy kerüljek be az első munkahelyre tapasztalat nélkül? Az a szomorú, hogy ha elvégzem az egyetemet, akkor is ugyanitt vagyok, hogy nem tudok a legkezdőbb állásra se menni, mert mindenhol előírják az 1-3 éves tapasztalatot. Még a teljesen junior állásoknál is. Egy ilyen bootcamp ráadásul nagyon drága ~1.2 millió, nem szívesen dobnék ki ennyi pénzt, hogy aztán munkanélküli legyek. Az egyetem elvégzésére nem sok esélyt látok, mert ugyan a programozás megy és szeretem is, de a többi tárgy pl.fizika, villamosságtan, meg az egyéb mérnökösködős tárgyak nagyon nem mennek.


Páran ajánlották itt a gyakorikérdéseken is ezeket a bootcampeket korábban. Szóval érdemes elvégezni? Lehet vele munkát találni?

Főleg ez a cikk tántorít el:

[link]


2020. máj. 3. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Bootcampek között is hatalmas a különbség! Annyi ilyen kamu hely van, hogy néha a fejemet fogom. Lehet találni 3 hónapos gyorstalpalót, ami kb semmire nem elég, de szép színesen van reklámozva, és 1 éves komoly képzést is, mint az A&K Akadémián a Java programozó képzés (itt 2 ismerősöm végzett, elhelyezkedtek utána). Komolytalanba ne vágj bele, ha már ennyit fizetsz, add meg a módját!
2020. máj. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

"de a többi tárgy pl.fizika, villamosságtan, meg az egyéb mérnökösködős tárgyak nagyon nem mennek."


Akkor menj program-tervezőire, ott nincs se fizika, sem villamosságtan.

Gyorstalpalóval te az életben nem találsz munkát. Te se vennél fel ilyen helyen "képesített" móka mikit.

2020. máj. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2: A progmasters facebook oldalán és a google értékelésekben is csak pozitívan értékelik az emberek. És írják, hogy hamar kaptak munkát is, mert sok partnercége van a képzési helynek.
2020. máj. 4. 02:15
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Pont úgy, ahogy egyetem után, az ember csinál referencia projekteket és jelentkezik álláshirdetésekre. Pályakezdőként nem fog az első szembejövő cég felvenni, ha még akkor nyilván szerencséd van és minden happy. De én inkább a te problémád abban érzem, hogy nem akarsz melózni a céljaidért. Igen, nehéz keményen tanulni aztán nehéz az első állást megcsípni, de ez van. Tök mind1, hogy próbálsz kibújni alóla, nem fog sikerülni, se.bootcamppel, se egyetemmel, se máshogy.
2020. máj. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
Hagyd ott a mernok infot es menj at programtervezore
2020. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Hasonlóan az egyik előző válaszolóhoz én is azt érzem, nem igazán érdekel téged az egész, inkább a pénzt látod benne, és ebben a szakmában ez másodlagos. Programozó bárki lehet, de a munkát(!) nem kerülheti el, akár suliban, tanfolyamon vagy autodidakta. Lehetsz programozó 8 osztállyal is, lehet kicsit ciki, de ha fel tudsz mutatni referenciákat, meg tudod oldani az eléd tett feladatokat és hatékonyabbnak bizonyulsz akkor téged fognak alkalmazni.


Ott tanulsz ahol szeretnél, de mielőtt állásra jelentkezel készíts magadnak különböző projekteket, jobban mutatnak majd mint a cvd. ;)

2020. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6%

"Az a szomorú, hogy ha elvégzem az egyetemet, akkor is ugyanitt vagyok, hogy nem tudok a legkezdőbb állásra se menni, mert mindenhol előírják az 1-3 éves tapasztalatot."


Nappalis hallgatóként tárt karokkal várnak gyakornoknak. Ha most nem, akkor jövőre.


Teljesen felesleges neked a bootcamp, amit ott megtanítanak, azt online tananyagokból is meg tudod tanulni.

2020. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"Teljesen felesleges neked a bootcamp, amit ott megtanítanak, azt online tananyagokból is meg tudod tanulni."


Ez szimplán csak nincs így. Ha meg lehetne mindent tanulni online, akkor mindenki folyékonyan beszélne angolul, mindenki 3 nyelven lenne senior fejlesztő, stb. sorolhatnám. De nincs így, és ennek oka van. Ahogy online videóból sem lesznek szakmai kapcsolataid, nem fejlődik a csapatmunkád és az egyéb soft skilljeid sem. Egyetemen meg félelmetesen alacsony a gyakorlati órák száma és az sem piacspecifikus és naprakész, amit és ahogy akkor tanítanak.


Nem mondom, hogy ne menjen egyetemre senki. De azt állítom, hogy a gyakorlati képzéseknek éppúgy megvan a helye a képzési választékban, mint az egyetemi elméleti oktatásnak. Remekül kiegészítik egymást.

2020. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8:

Tehát szerinted több gyakorlatot szerez, ha elmegy egy tanfolyamra, mint ha gyakornoknak megy el egy céghez, miközben az egyetemet is folytatja, és önképzést is folytat? Ha egyetemen tanul, valamilyen szinten programozni már tud, egy ilyen tanfolyamon teljesen az alapjairól kezdik, azoknak való, akik még azt sem tudják, hogyan, mihez kezdjenek hozzá.

2020. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Tehát szerinted több gyakorlatot szerez, ha elmegy egy tanfolyamra, mint ha gyakornoknak megy el egy céghez, miközben az egyetemet is folytatja, és önképzést is folytat?"


Nem. De ha kizárólag az egyetemi órákat és kizárólag a gyakorlati képzés óráit nézem, akkor a második nyer a munkaerőpiacon. Ez tény. HA az egyetemi órák mellett gyakornoki munkája van, és HA még emellett önfejleszt is, akkor nyilván halad. De nézd meg az egyetemistákat! Nagy része teljesíti a vizsgáit és egy akármire való hobbi szoftver(ecske) nélkül sétál ki a diplomával és meglepődnek, hogy nincs állás.

2020. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!