Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha mérnökinfo BSc-t tanulok,...

Ha mérnökinfo BSc-t tanulok, azzal ugyanúgy el lehet helyezkedni programozóként, mint a programtervezőivel?

Figyelt kérdés
2020. febr. 12. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen. És még több a lehetőséged is van: Ipari terület - Robotok, plc (Proginfon ilyen nincs). Sőt! Ha még mellé egy villamos vagy gépész msc-t leraksz, akkor elég jó leszel.
2020. febr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. febr. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Ma már egyre több helyen nem is várnak el diplomát, mert kezdik belátni, hogy semmilyen összefüggésben nincs a szakmai tudással. Magyarországon bárhol is végzel informatikusként, programozóként vagy programtervezőként, használható tudást nem kapsz vele, azt magadtól kell összeszedned.
2020. febr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem kapsz használható tudást?


Ezt csak azok mondják, akik nem végeztek egyetemet.


Azért ég és föld az, hogy egy tanfolyamot vagy egyetemet végeztél.


Kapsz használható tudást egyetemen. Nagyon sok hasznos dolog van.


Rengeteg olyan tananyag van, amit egyedül sose tudnál megtanulni! És azért a tananyag 70%-t használni fogod. Ezekre épül minden, és ha ez nincs meg akkor nem fogsz tudni semmit.


Lásd pl: elmész ipari robotokkal foglalkozni, mondjuk az audihoz. Csak egyetemen tudod megtanulni. Fel se vesznek anélkül, hisz sehol máshol nem tanulhattál ipari robotokról, azok programozási módszereiről, munka tér tervezésről.


Lehet 1 - 1 meghírdetett programozói állásra felvesznek, de ha mondjuk két jelentkező van. Ugyanolyan tudással, de az egyik egyetemet végzett a másik csak egy 3 hónapos prog tanfolyamot az interneten keresztül, akkor vajon kit fognak felvenni? Na ugye. Azért 3.5 év anyagát vagy esetleg még hozzá csapva egy msc-t, nem lehet kiváltani egy progmaster és társai tanfolyammal, ami pár hónap alatt lezavarható. Ezt remélem Te se gondolod komolyan.


Nézz meg pár álláshírdetést: felsőfokú tanulmányok az alap követelmény, ezenkívül már mindenhol elvárnak 1 - 3 év munkatapasztalatot. Szóval egyetem mellett érdemes, valahol gyakornokként dolgozni, akár ingyen is.

2020. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk például programoznd kell vmit és szükség van a quaternionkra, akkor csak hatalmas szemekkel nézni, fogsz, hogy mi a fene. Elkezdessz guglizni, videókat nézni és még mindig nem fogod tudni, hogy mi a fene van. Na ez azért van, mert nincs megfelelő tudásod, de ha mondjuk tanultál volna robotprog elméletet akkor ott előjön nagyon durván.. és, ha nem is emlékszel, csak kinyitod a jegyzeteid és jééé itt van, már tudom miről van szó.
2020. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#4 Egyetemet végeztem, és semmilyen használható tudást nem kaptam. Programozni kb. hello world szinten tanítottak, azt is rosszul. Nem tanítottak meg egy linuxot bekonfigolni, nem tanítottak meg 1-2 gépnél nagyobb hálózatokat kiépíteni és fenntartani, stb. Ellenben a komplex számokat vagy a margarétatárcsás nyomtatót kenni-vágni kellett.
2020. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom, hová jártál, de nekem mérnök infon: C++ első félév, C++ második félév, C# 3. félév, C# wpf,winform 4-5 félév. Emelett 3 félévig adatbázis, mysql, oracle, linuxon bash, és shell. Java 1 félévet volt. 2 félév webprog (php,js,html,css)[mondjuk ezt nem tartottam hasznosnak nem is szerettem].


Ezenkívül plc, robotok, micro c; stmf4 et is programoztunk, de az C,


Architektúrán volt assembly 2 félévig. Az kőkemény volt.


Linuxot konfigurálni könnyű.


Komplex számok hasznosak, jó ha tudod, rengeteg olyan feladat van, ahol kellenek. Például a jelfeldogozasba.


Nem tudom hol voltál, de minden egyetemen többet tanulsz annál amit leírtál.


A probléma szerintem ott gyökerezik, hogy amikoe tanultad akkor egyáltalán nem érdekelt és nem tartottad hasznosnak. Pedig minden épül mindenre és minden hasznos. A felsőoktatás az egyetlen ami nincs szétbarmolva a kormány által..vagy legalabbis a tematika.

2020. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja még 1 dolog amit nem szerettem, és azóta már kikerült a tematikából: memoriacímtérkép számítás...agyhalál.
2020. febr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 Akkor lehet, hogy van kivétel, csak én nem tudok róla. Amit felsoroltál, annak mi az Óbudain a negyedét sem tanultuk. A komplex számokat csak példának mondtam, a lényeg, hogy még matekot is többet tanultunk, mint informatikát. Nem is beszélve a közgázról, az minden félévben volt.

Akkor sem érdekelt és nem is tartottam hasznosnak, ez igaz, de kb. 10 éve dolgozom, és az egyetemen tanultaknak kb. 1%-át hasznosítottam.

2020. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Pedig nem budapesti egyetemre jártam. Bár lehet ez is az oka. Vidéken vannak inkább a gyárak. Lásd győr audi, kecskemét merci..stb.


Szóval vidéken lehet gyakorlatorientáltabb, és a cégek is nyomják bele a pénzt. Például Kecskememéten a merci rengeteg pénzt fektetett az egyetemre, de inkább a jármű mérnököknek jó ez.


De érdekes, az elmondottak alapján, hogy nálatok ilyen volt.


Én mai napig hasznosítom azt amit tanultam. Nagy részét persze. Ilyen humán ismereteket meg közgáz stb persze nem. Azokra nem is tanultam. Puskázás volt. Ezek tényleg lényegtelen tárgyak voltak. Helyette simán lehetett volna még más. De elvileg ezt is jó tudni, ha vállalkozol...

2020. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!