Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van 4 hónapom itthon, hogyan...

Van 4 hónapom itthon, hogyan kezdjek neki (újra) a programozásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Most érettségiztem le, van 4 szabad hónapom és szeretnék megint nekiállni tanulni. Tavaly egy évig tanultam Python nyelven suliban (csak ilyen emelt érettségi szint, de az elég jól ment). Továbbtanulni vagy matematika szakon szeretnék vagy gazdasági elemzőn (szóval szorosan nem kapcsolódik a programozáshoz, de azért tanulnék azt is, meg ezen kívül is hasznosnak érzem).

Valamilyen Coursera/Udemy kurzust vagy akár könyvet tudnátok ajánlani? (Lehetőleg ingyeneset vagy pár dollárosat)

Előre is köszi

19/F



2020. máj. 12. 10:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
89%

"Lehetőleg ingyeneset"? Youtube. Rengeteg tutorial van. Kezdésnek az alábbiakat ajánlanám (nyelv + fejlesztőkörnyezet):

Java - Eclipse

C++ - Code::Blocks

C# - Visual Studio


Ezekből az elsőt használtam tanuláshoz. Youtube-al kezdtem, majd könyvekkel folytattam. Szerintem úgy tudod legjobban motiválni magad, ha kitalálsz magadnak egy projektet és azon kezdesz el dolgozni. A folyamatos gyakorlás és Internet böngészés probléma megoldásért sokkal többet ért, mint bármelyik Coursera/Udemy kurzus. ;)

2020. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Így ahogy az 1-es mondja!

Ezeket a kurzusokat felejtsd el, ingyen is meg tudod tanulni mindazt amit ott tanítanak.

Én PHP-t tanultam Youtube videokból, nyilván elakadtam néhány dologban de itt a gyk-n is kaptam segítséget valamint a neten való böngészés is hasznos volt.

2020. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
83%
Maradj a pythonnál és használj pycharmot. A youtube viszont nem egy rossz ötlet.
2020. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
50%

Most fog indulni egy 8 hetes program amire már több mint 15000en jelentkeztek

Nem csak programozás,de nézz utána. Vmi újratervezés program a neve

2020. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha jó vagy matekból, és érdekelnek a gazdasági dolgok, vagy az elemzés, és a Python alapok is megvannak, akkor szerintem tovább tanulhatsz data science irányba Pythonnal. Elég jó dolog, és elég sok pénzt lehet vele keresni, bár nem biztos, hogy pont Magyarországon, de ebben nem vagyok biztos.


És igen, Youtube-on rengeteg jó dolgot megtalálsz, persze javarészt angolul.

És ingyen kijössz belőle!


De én javaslom még a webfejlesztési irányt is, mert arra van a legnagyobb kereset MO-n. Ha tetszik a Python, akkor megtanulhatod a Django-t is, a HTML/CSS/Javascript mellé.

2020. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Miért pontoztatok le azért, mert a kurzust javasoltam? Tele van programozás alapokkal. ~n is csinálom éppen, ingyenes, magadnak osztod be az idődet. Igaz, mostmár nem lehet rá jelenzkezni, de akkor még lehetett. Mondja már meg bekem valaki, mi a baj ezzel?
2020. jún. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os:


Nincs ezzel semmi gond! Engem is állandóan lepontoznak, de engem főleg C# fanatikusok. Ők kb mindent, és mindenkit utálnak, ami/aki nem C#-ot vagy .NET cuccot használ. Ők ilyenek... De az Újratervés Program, egy abszolút jó dolog, én is részt veszek rajta...

2020. jún. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Kedves 7es,koszi a valaszod! Orulok hogy hasznosnak gondolod! En nem sok mindent ertek, mivel meg sose programoztam, gondoltam itt majd az alapokat vesszuk,de a ferfi olyan kifejezeseket hasznal, amiket meg sosem hallottam, ugyhogy kicsit el vagyok kenodve, de attol meg hasznos persze
2020. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as:


Cserkó Józsira gondolsz?

Ő nagyon jól magyaráz, szerintem kicsit lassan, de ha neked ez a tempó gyors, akkor még jobban a kezdő szint való neked. Miket nem értesz például? Ha sosem programoztál még akkor próbáld ki a python alapokat. Annál aligha van könnyebb. Mondanám a HTML/CSS alapokat, de az meg nem igazi programozás. A javascript meg nehezebb, mint a Python.


Szerintem ne legyél elkenődbe, csilliárdnyi forrás van neten, angolul is, magyarul is, sok-sok különböző embertől, így ha valami nem megy, 100 helyen is megtudod nézni/tanulni ugyanazt, csak másképp, lehet úgy már megérted!

2020. jún. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Köszi, nagyon kedves vagy!igrn valószínűleg egy emberre gondolunk,egyébként tényleg nagyon szimpatikus és látszik hogy sokat tud, de szerintem ez a képzés nem az alapokat adja. Ami kicsit fura, mert az első téma nagyon könnsen érhető tanulásmódzsertan volt, aztán egy nehéz hardveres, most meg ugrottunk a mélybe bele a programozás közepébe, eddig a minecraftba használtam csak pár parancsot, az meg ugye nyilván egyenlő a semmivel 😂
2020. jún. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!