Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező egyetemre...

Programtervező egyetemre szeretnék menni, megéri előtte egy okj?

Figyelt kérdés

Rendészeti gimibe jártam, szóval sz informatika tanulás nem volt tervbe, de meggondoltam magam (közel áll hozzám nagyon az informatika)

Kérdésem az lenne, hogy egy programtervező informatikus egyetem előtt elvégzek egy okj-t, az az előnyömre vállhat? Vagy nem érné meg? +adna ez +pontot egyetemen?



2020. máj. 13. 03:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Az egyetemen mindent nulláról tanítanak, és benne van minden, ami a tanfolyamon, így elvileg időpocséklás, feltételezve, hogy el is tudod végezni.
2020. máj. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Se előtte se utána
2020. máj. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudtam, hogy idén megszűnik az okj.
2020. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is felesleges az OKJ, elvesztesz egy évet, és ahogy előttem is írták a programtervezőn 0-ról indul, ez tapasztalat most vagyok levelezőn 1 éves.
2020. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Én meg estin vagyok elsőéves.


Tapasztalatom, hogy iszonyú gyors tempójú a haladás és semmit se magyaráznak el rendesen. Ja és általában in medias res, azaz bele a közepébe. Volt nappalisokkal közös előadás, ott se volt másként.


Lassan 2 éve tanulom a programozást.

Hát, most tanulunk objektumorientált programozást C++ nyelven. Nem magyarázzák el rendesen. Brutálisan nehéznek érzem a beadandókat, sok esetben ha sikerül is egyáltalán összehoznom, akkor se értem. Ráadásul baromira matekos jellegű minden!


Itt ősszel már a második gyakorlaton kenni-vágni kellett a függvények használatát. Előtte OKJ-ra jártam, ott 5 teljes szombati napi tanítás után a 6.-on vettük csak elő a függvényeket. Ja és sokan nem értették így se. Én is csak azért, mert autodidakta eljutottam már odáig.



Szerintem a proginfó nagyjából teljesíthetetlen 140-es IQ alatt, ha nem tudsz valamennyire programozni, mire odajutsz.

2020. máj. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5#-nek


Nyilván iskola és tanár válogatja, én saját tapasztalatomról beszéltem, de nyilván nincs mindenhol így, de nekem pozitív tapasztalatom van.

2020. máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Derwer ***** válasza:
100%

#5: Mérnökinfóra jártam, nem tanultam semmi programozást előtte és bár elsőre elkaszáltak másodikra már flottul ment a programozás. (C# Objektum orientáltan) Elspre szar tanárom volt, másodikra jó. (no meg gyakoroltam sokat és utána minden tárgyból megvolt a 4es is legalább)

Tehát ez azért tnaár esetleg egyetem függő is.


Kérdező: Szerintem is időpocsékolás az OKJ.

2020. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

#7


Olyan nehéz nekem az ELTE-n a második félév, hogy nem jutok el addig, hogy gyakoroljak.

Örülök, ha 2 csoporttárs segítségével, piszok sok idő alatt megvannak a beadandók és akkor még jó, hogy nem kell elmagyaráznom utána senkinek, mert kukkot se értek az egészből!

Pl a matekra vagy az algoritmusokra nincs is időm, 2 délutánt szoktam tudni rászánni és 20%-os zh-kat írok.


Szerintem mazochizmus előképzettség nélkül menni (nekem volt amúgy valamennyike)

Sőt, OKJ-s papírom is és így is horror.

2020. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha jo vagy matekbol, akkor felesleges egy evet elvesztegetni. De ha tutira akarsz menni akk vallalj be egy OKJ-t és mellette feküdj rá erősen a matekra. Valóban logika, talraesettség, jó alapgondolkozás kérdése lehet egy jó kezdet. Ha meg sikerül belerázódni az egyetemi eletbe elso evben akkor menni fog vegig.
2020. máj. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Csak akkor menj OKJ-ra ha kell +pont a bejutáshoz. Az egyetemeken az a koncepció(proginfón), hogy előképzettség nélkül elvégezd a szakot. A matekra

viszont érdemes ráfeküdni.

2020. máj. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!