Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a Kotlin és a...

Mi a különbség a Kotlin és a Phyton között? Milyen konkrét eseteket tudtok amikor érdemes az egyiket vagy másikat választani?

Figyelt kérdés
2020. máj. 13. 11:08
 1/2 Anonymus070225 ***** válasza:

Szintaktika... Jó nem leszek gonosz :)

Konkrét eset:

Pythont sokszor használják robotok programozására mivel egyszerűen, de bonyolult utasításokat is adhatunk neki.

Filmekbe alkalmazzák speciális számítógépes effektekre.

Kifejezetten jó kis és nagy soros programok írásához


Őszintén a Kotlinban nem vagyok annyira jártas. Sokan mondják, hogy a Kotlin az Java csak jobb. Ebben az esetben arra használhatod amire a Javat. De ez csak egyesek véleménye.

Kotlinnal inkább fájlkezelő szoftvereket készítettem.

Konkrét eset:

Többet elérhetünk kevesebb kód írásával.

Frontend és backend kódot is tudunk írni ugyanazon a nyelven így egyszerűbb összehangolni az egészet



Full konkrét eset:

Tegyük fel egy robotot programozol. Pythonban megírod a vezérlő szerkezetét Kotlinban pedig a kis háttér programokat amik lehetővé teszik a robot gondolkodását és mozgását. Kotlinnal még ezeken finomíthatsz. Pythonba pedig elvégzed a végső simításokat. (pl.:Választékosan beszéljen a robot <= mondjuk ez nem olyan egyszerű)

2020. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ha jól értem akkor érdemes mindkettőt megtanulni...
2020. máj. 13. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!