Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha weboldalt akarok csinálni,...

Ha weboldalt akarok csinálni, ahhoz milyen nyelveket kell tudnom?

Figyelt kérdés

HTML, CSS, PHP, ezeket tudom. EZen kívül mit kell még beszerezni?


És egy másik: Ha készen vagyok, tehát megvan írva minden. Hogyan tudok weboldal nevet, domaint választani? És akkor azt hogyan lehet sajátként használni?

Szerver miért kell? Amikor azt mondják, hogy szerver, az szerver gépet jelent? Tehát kell egy erős gép hozzá, hogy legyen egy weboldalam?


Sok a kérdés tudom.


2020. máj. 30. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt nyelvek mellé frameworköket érdemes tudni. Webre pl. react.js, szerveroldalra PHP-hoz pl. Laravel, Nodejs-hez pl. Express.


"És egy másik: Ha készen vagyok, tehát megvan írva minden. Hogyan tudok weboldal nevet, domaint választani?"


Magyar domain esetén felmész a domain.hu-ra, rákeresel a választott domain névre, azt megmondja, hogy foglalt-e, és ha nem foglalt, akkor valamelyik tárhelyszolgáltatónál megveszed a domaint+a tárhelyet. Lehet két különböző cégtől is. Nekem pl. van 2 domainem tárhellyel együtt a tarhely.com-nál, van egy VPS-em a szervernet.hu-nál, van 2 domainem a Rackhostnál, és egy a Noname domainnál.


"És akkor azt hogyan lehet sajátként használni?"


Felépítesz egy lokális környezetet, http szerver+PHP, oda feltelepíted a kívánt CMS-t avagy ha nem CMS alapú lesz, akkor egyszerűen elkészíted a weboldalt, majd migrálod a tárhelyre. Én így szoktam, de vannak, akik nem használnak lokális szervert.


"Szerver miért kell?"


Nem kell, de lehet. Ha kell, akkor jellemzően azért kell, mert ahhoz teljes körű hozzáférésed van. Viszont szervert üzemeltetni általában drágább, mint egy sima domain+tárhely kombóval megoldani.


"Amikor azt mondják, hogy szerver, az szerver gépet jelent? Tehát kell egy erős gép hozzá, hogy legyen egy weboldalam?"


Jelenthet gépet is, és programot is, kontextusfüggő.

Én a fent említett VPS-en (Virtual Private Server) futtatok 2 játékszervert (azaz két játéknak a szerverprogramját), hostolok róla 2 weboldalt (Apache webszerverrel, virtualserverként van elszeparálva a 2 domain), és fut rajta levelezőszerver (azaz olyan programok, amik biztosítják a levelezést).

2020. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szerver az sokmindent takarhat. Látom nem tiszta, így beszélek erről. Vannak a szoftveres szerverek, logikai szerverek és a fizikai szerverek, persze nem így találod meg, hanem most én neveztem el így.


Fizikai szerver az, ami kézzel képes vagy megfogni. Továbbá ez adja az alapot a logikai szervernek is. Beleérthető a házi szerverek, amiket össze tudsz építeni 50-60ezerből is akár. Továbbá idetartoznak a Blade szerverek pl.: [link] amik már egy komolyabb történet, ahol több mint 128GB Rammal mennek és 2 vagy több fizikai CPU-val.


Logikai szervernek fentiekben azt neveztem el, ami egy emulált történet. Ismeretes mint VM gép, vagy virtuális szerver. A kolléga ezt említette, mint VPS. VPS-t HyperX valósítja meg, egy ESXi operációs rendszer lényegében. Az ESXi lényegében ezt csinálja: [link]

Különálló gépeket hoz létre és valamennyi erőforrást lefoglal a tényleges fizikai szerverből.

Kérdezheted, hogy akkor mi történik a szolgáltatással ha vas behal? Erre az a megoldás, hogy több ilyen szerver van, csak a HDD nem a szerverben foglal helyett hanem külön. pl.: [link]

Azaz a Virtuális HDD egy ilyenen foglal helyet, amit a szerver tölt be. Így egy leállás esetén, csak 2-3 perc kiesés lesz. Mert: a VMware vCenter rendszere képes detektálni, hogy a szerver kiesett, így a VM-eket újra bootolja egy másik vason.


A szoftveres szerver, maga a szolgáltatás. Mint pl. egy Apache, ami HTTP-n portokon figyel és kéréseket szolgál ki, azaz válaszol. Egy Apache/Nginx/IIS/... szerver komponensek esetén, hiába vásárolsz VM-et vagy otthonra szervert, az csak egy "vas" lélek nélkül.


Összegezve egy tanulásra szánt webszerverre egy OracleVM bőven elegendő, ha nem hosztolni akarod. Ha igen, akkor célszerűbb egy webhosztingtól vásárolni tárhelyet. Saját szerver otthonra nem javaslom, mert ha feltörik, akkor lényegében bent vannak a lakásodban... Nekem van saját házi szerverem, de van hogy én se tudok belépni, ha lekár a OpenVPN certificatem és elfelejtem megújítani. :D Igen! Házon belül is csak úgy tudok belépni + az is jelszót kér. Különben mehetek le a pincébe, "heggeszteni", hogy tudjam használni a saját gépem lol. :D

2020. máj. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első link javítása:

[link]

2020. máj. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!