Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel érdemes asztali applikác...

Mivel érdemes asztali applikációkat készíteni?

Figyelt kérdés
Elvileg van rengeteg opció, éppen ezért is érdekelne, hogy melyiket érdemes megtanulnom. Valószínűleg a winformokkal fogok kezdeni, de utána milyen frameworkkel lehet komplexebb applikációkat készíteni, amit később munkánál is használhatok?

#programozás #desktop application
2020. jún. 5. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Jatékra is gondolsz? Vagy ilyen rendszerező, összehasonkito alkalmazásokra?
2020. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a cél. Windows-ra szeretnéd kiadni a szoftvert, vagy jó lenne, ha futna Linuxon, MacOS-en és isten tudja, milyen rendszereken is? Ha csak Windows-ról van szó, én .NET Framework-öt vagy .NET Core 3.1-et használnék WPF-fel, de választhatod az Universal Windows Platformot is. Ha "minden" oprendszert el szeretnél érni, akkor én a Javát választanám, az opciók pedig a Swing, JavaFX és egyéb frontend framework-ök, amikről még nem hallottam.


De bennem megkérdőjeleződik az is, hogy érdemes-e egyáltalán asztali appokat készíteni? Lehet ugyanis PWA-kat (Progressive Web Application) csinálni. De ez nyilván attól függ, mi a megvalósítandó cél. Sok dolog van, amire a desktop app a legjobb választás.

2020. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Játékot nem szeretnék fejleszteni. Olyasmi applikációkra gondolok, mint például a spotify vagy a netflix. Vagy akár üzleti alkalmazásokat is szívesen készítenék.
2020. jún. 5. 21:40
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm szépen a részletes választ!
2020. jún. 5. 21:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!