Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mondanátok véleményt a játékom...

Mondanátok véleményt a játékom grafikájáról? Szavazásban lehet pontozni is, nem kell mindenképp írni!

Figyelt kérdés

[link]



Persze ha valakinek van kedve írni, azt szívesen veszem és fel is pontozom örömmel.


Értelemszerűen a maga nemében kérnék róla véleményeket, ne hasonlítsuk nagyságrendekkel komolyabb játékokhoz. Ebben az "indie" kategóriában mennyire tűnik jónak/elfogadhatónak ez a grafika összhatásra?



2020. jún. 15. 12:36
A kérdező szavazást indított:
1 pont
2 pont
3 pont
4 pont
5 pont
6 pont
7 pont
8 pont
9 pont
10 pont
37 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Mellékelem: Egy dolgot ne figyeljetek: minden képre sikerült belopakodnia egy vetőföldnek, de esküszöm nem abból áll az egész :D
2020. jún. 15. 12:37
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Lesz még finomítva rajta, csak gondoltam kérek véleményeket is, ha már alakul szépen lassan.

2020. jún. 15. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Reálisan te milyennek látod? Felkeltené az érdeklődésedet a megjelenésevel, olyasminek tűnik amiről többet szeretnél megtudni?

Nehéz reálisan látni a saját munkát, főleg az elején, amikor mutatod családnak\barátoknak és mindenki azt mondja hogy jó - pedig nem az, az elején sosem az.

Ez sem az, a pixelart tud működni, de csak akkor ha követed az alapvető művészi "szabályokat" - színekben, arányokban, illetve döntsd el azt is, hogy ortografikus vagy perspektivikus ábrázolást akarsz használni, a ház perspektívában van minden más meg ortografikus, úgy néz ki mint egy talált assetekből összeollózott cucc.

Mindenki átmegy ezen a szakaszon, az eleje ilyen. Ha pixelart érdekel hasonlítsd más pixelarthoz, próbáld leutánozni, nem kell rögtön saját fejből dolgozni - rengeteg profi művész 15+ év tapasztalattal sem tud részletes referencia nélkül dolgozni, ez nem olyasmi amit tudnod kell, pláne nem csuklóból. Olvass színelméletről, kompozícióról, esetleg fényelésről, néhány apró változtatással sokkal többet ki lehetne ebből hozni. Rakj valamit a háttérbe, hegyeket, fákat, bármit amitől nem tűnik olyan laposnak az egész, a földbe nagy köveket, vagy elásott hullákat, a lényeg hogy legyen valami amire érdemes nézni, jelenleg van a közepén kb 80 pixel egy sorban ami nem ismétlődik folyamatosan, minden más ugyanaz. Lehet a negatív térrel is király dolgokat csinálni, de ahogy felismeri az agyad az ismétlődést elkezd unatkozni.

2020. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez számomra borzalmas.
2020. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a bő kifejtést! Tervezek a háttérbe is, meg a talajba is látványelemeket elhelyezni. A házak nekem sem tetszenek, nagyon kezdetleges még, pár napos történet. Át lesz formálva minden apránként, igyekszek utánanézni azoknak amiket ajánlottál, köszönöm a segítséget!
2020. jún. 15. 13:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Hármas nagyon szépen kifejtette. Nekem a legnagyobb problémám, hogy eléggé üres az egész, azon kéne javítani leginkább.


Ha most kezded a játékfejlesztést, akkor ez szerintem nem egy rossz kezdés. Nyilván még rengeteg módon kell fejlődni, de ne hagyd, hogy az olyanok mint az utolsó elvegyék a kedved :)

2020. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hatos! Valóban rosszulesett a válasza, de szerencsére valaki jelentette és el is tüntették (köszi innen is a modiknak). Most kezdem valóban. Közben felírtam magamnak az észrevételeiteket, kibővítettem a sajátaimmal, és át fogom szabni az egészet. A grafikák maradnak, de húzok rá effekteket, sok dolgot (nem teljesen) át fogok rajzolni, és így tovább. Talán egyszer újra felteszek egy kérdést mikor túl vagyok az átszabáson.
2020. jún. 15. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén.


Tanuló projektnek nagyon jó.


Tényleges játéknak annyira nem, de ettől függetlenűl ez a minimalista "gagyi" kinézet is önmagában egy műfaj, szóval nem mondom azt hogy nem tetszik, mert hangulatos, de nekem nem ez jön be. Viszont eltudom képzelni hogy sokaknak tetszik.


Számomra ez inkább az a fajta játék amit otthon egyedül Just For Fun csinálok és mondjuk pár ismerősömnek megmutatom, akik semmit sem értenek a programozáshoz és őket lenyűgözöm vele.

2020. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%

"Mondanátok véleményt a játékom grafikájáról?"


LOL

2020. jún. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!